Tolga Dany'yi savundu

Beşiktaş'ın tecrübeli kalecisi Tolga Zengin bu sabah yapılan idman sonrası basın toplantısı düzenledi.

25 Şubat 2014, Salı 14:57
- A +
Tolga Dany'yi savundu

Tolga Zengin; ''Bu ülkede benim gözüme tutulan lazerden daha önemli şeyler var, insanlar aç'' diyerek ülkede futboldan önce konuşulması gereken bir çok konunun olduğunu söyledi.

Galatasaray maçında penaltı yaptıran Dany'e sahip çıkan Tolga, "Dany'de kasıt arayan bende de kasıt arasın" şeklinde konuştu.

''ÜSTÜNDE EŞEK KADAR YAZIYOR GÖZE TUTMAYIN DİYE''

Galatasaray maçında gözüne tutulan lazer ve sonrasında yaşadığı rahatsızlıkla ilgili olarak; ''Dün kontrollerden geçtim sıkıntı yok, bugün damla yapılacak. Çok fazla hissettiğim bir şey yok. Bunlar hoş şeyler değil. Üstünde eşek kadar yazıyor insan gözüne tutmayın diye ama kendi gözüne veya kendi oğluna tutuyor mudur acaba. İnsan sağlığını tehdit ediyor. Bu şekilde görme kaybı yaşayanlar da varmış. Yasal işlemler başlatılmış. Şimdi o kadar gülmüyordur herhalde. İlginç olan biri yapıyor öbürü gülüyor çocuk desen çocuk değil. Yaşını başını almış insanlar'' diye konuştu.

Bu olayı hakeme söyleme konusunda ''Ben sırtıma kartopu, çakmak ,pilde yedim  ama hakeme dönüp bir şey söylemedim. Ben öyle bir insan değilim. Yapan yapsın ,yapacak bir şey yok engelleyemezsin ki'' dedi.

''LAZERE HAYIR ''

Gözüne lazer tutulmasının yanlışlığı ile ilgili toplumsal mesaj verir misin şeklindeki soruya espiri ile ''Ne diyeyim lazere hayır diyeyim'' diye cevap veren Tolga ''Toplumsal mesajı yok bunun. Satılması bile yasak olmalı ama satışı geç bazı ürünlerin yanında promosyon olarak veriliyor. Bunu engellemek lazım. Ben gözlerim lazerden dolayı oldu demedim. Lazer gözlerimi tetiklemiş olabilir. Maçtan önce gözüme damla damlatmıştım. Lazerden dolay oldu diyecek biri değilim.45.dakikadaki yan toptan sonra gözüm daha da ağırlaşmaya başladı. Topu seçemez oldum. Göremeyince sıkıntı olur diye çıktım. Arkadaşlarımın emeğini boşa getirmek istemedim'' şeklinde konuştu.

''ALLAH BETERİNDEN KORUSUN''

Maç esnasında kötü bir sakatlık Cenk Gönen ile ilgili ''Allaha şükür Cenk'te bir şey yok. Allah daha beterinden korusun. Hafıza gidince 'golü ne zaman yedik muhabbetleri olmuş.Bana da 'abi ben niye oyuna girdim'dedi. Allah beterinden korusun. Benden Kayseri maçında darbe almıştım, o an gidiyorsun. Çok kötü bir şey'' diye konuştu.

''GALATASARAY'N KALEYİ BULAN ŞUTU YOK VE KAYBEDİYORUZ''
İlk yarıda yaşanan düşüş ve Galatasaray maçını değerlendiren Tolga ''İlk yardaki sıkıntı sadece mağlubiyet değildi Sahaya girenler olmuştu.Gündem değişmişti. Galatasaray  maçında ise rakibin kaleyi bulan şutu yok ve kaybediyorsun üzücü olan bu. Onun haricinde moral olarak hiç bir eksiğimiz yok. Bu seriyi Allah'ın izniyle devam ettireceğiz' 'dedi.

''KAPTAN OLMAK GÜZEL BİR ŞEY''

Tolga zengin kaptanlığa getirilmesi ile ilgili olarak ''6 ay gibi bir sürede kaptan olmak çok güzel bir şey .Hocanın yönetimin istemesi çok güzel bir şey .Çekincelerim vardı. Ortada olan bir şey verilirdi ama birinden alıp birine vermek olmazdı. Daha önce söylemişlerdi reddetmiştim. Sonra aldım. Onlar layık görmüşler. Önemli olan bunun hakkını verebilmek.''

''DANY'DE KASIT ARAYAN BENDE DE KASIT ARASIN''

Dany'e sahip çıkan Tolgfa Zengin'' futbol hatalar oyunu. Dany o pozisyonda hata yaptı. Art niyet olmaması önemli. Ben de Trabzonspor maçında hata yapabilirdim. O zaman şey mi olacaktı. İnsanlara bir suç atarken biraz düşünmek lazım. Twitter en büyük sosyal etkileşim aracı oldu. Bunun ailesi var, İstanbul'da yaşıyor ,dışarıya çıkıyor. Allah korusun yani. Anlık sinir olabilir, taraftarın da üzüntüsü olabilir ama kasıt aramamak lazım. Ben Tolga Zengin olarak Dany'e kefil oluyorum. Onda kasıt arayan gelsin bende kasıt arasın. Her anlamda her şekilde bu formayı giymişse öyle bir şey olamaz. Yapmak istese art niyetli biri olsa başka pozisyonda yapar, penaltıya bırakmaz. O yönden de benim içim çok rahat. Öyle bir şey hissetmem en başta ben tepkiyi koyarım, kimseye bırakmam sahanın içinde koyarım. Canı sağolsun, kardeşimizdir. Futbol hatalar oyunudur. Her hatanın altında kasıt aramamak lazım. Türk toplumu olarak öyle bir hale geldik ki kim bir şey yapsa altında bir şey arıyoruz'' dedi.

''MAÇ MAÇ BAKIYORUZ''

Tecrübeli kaleci şampiyonluk yarışı ile ilgili ''36 puan var ve  hepsini almak istiyoruz ama maç maç bakıyoruz. kinci yarı başlarken kimse bize şans vermiyordu şimdi arada 6 puan var ve yarışın içindeyiz. Önümüzde Antalya maçı var. Bu maçları almamız lazım yarıştan kopmamak için'' diye konuştu.

''TRABZONSPOR VE BEŞİKTAŞ BÜYÜK CAMİALAR''

Trabzonspor'un da Beşiktaş'ın da çok büyük camialar olduğunu dile getiren Tolga Miili takmın grubunu ''Yine Hollanda var grupta. Kağıt üstünde bakmamak lazım. Geçmişte yaptğımız hatalardan ders çıkarmamız lazım. İyi bir başlangıç yapmalıyız. Büyük küçük takım ayrımı yapmamalıyız. Önemli olan Bayrağa hizmet etmek. Hizmet sadece oynamak değil. Çağrılmadığın zaman bile dua etmek ,destek olmak motive etmek gerekir'' diye değerlendirdi.

''ÜNAL AYSAL BU DANSI SEVEBİLİR YANİ''

Tolga Melo'nun maç sonu yaptığı hareketler ve Ünal Aysal'ın bu dansı değerlendirme şekli ile ilgili soruya'' Çok sempatik derken sevebilir yani kimisi zeybekten kimisi horondan kimisi de bu danstan hoşlanır. İnsanlarn zevklerine karışmamak lazım ama ben hep şunu derim. Toplum olarak küçük çocuklara iyi örnek olmak lazım. Nasıl Semih'in yaptığı hareket herkes tarafından takdir topluyor ama bu tarz  şeyler ister istemez sıkıntı yaratıyor. Onu bizden önce kulübünün düşünmesi lazım. Benim görüşüm her zaman Türkiye'ye gelen yabancıların örnek olması lazım. Biz de öyle bir şey var ki geliyorlar havaalanında omuzlarda karşılanıyor Bismillah, adam ben ne oldum diyor. Ev kirasına kadar ödeniyor. Eşyayı beğenmedi, perdesine kadar alıyoruz. Bunun neticesinde ister istemez değişik hareketler çıkıyor ortaya, onun verdiği rahatlıkla. Kendilerini bambaşka biri zannediyorlar. Ondan dolayı gol sevincine kadar dikkat etmek lazım tahrik etmemek lazım insanları'' şeklinde cevap verdi.

''BİLİÇ VE ÖNDER ÖZEN İLE ÇALIŞTIĞIM İÇİN ÇOK ŞANSLIYIM''

Tolga Zengin, Slaven Biliç ve Önder Özen hakkında "Bilic herkesle konuşan ve çok yakından ilgilenen bir teknik adam. Bazı teknik adamlar sadece oynayan futbolcularla ilgilenirler. Ancak Bilic bütün oyuncularla çok yakından ilgileniyor ve herkesle iyi bir iletişim içinde. Özellikle annemin rahatsızlığı döneminde benimle çok yakından ilgilendi. Hep 'git istediğin zaman gel, yeter ki sen rahat ol' dedi. Buraya gelmemde Önder Özen'in çok büyük payı var. Kendisi işini en doğru şekilde yapmaya çalışan bir profesyonel. Bilic ve Önder Özen ile çalıştığım için çok şanslıyım" diye konuştu.

''YABANCLARA BAKIŞIMIZ 30 SENEDİR DEĞİŞMEDİ''

Türkiye'ye gelen yabancılara bakışın 30 yıldır değişmediğini belirten tecrübeli kaleci Kemal Sunal'ın Orta Direk Şaban filmini örnek göstererek değişen bir şey olmadığını ve yabancı hayranlığının devam ettiğini belirtti.

''BU ÜLKEDE BENİM GÖZÜME TUTULAN LAZERDEN DAHA ÖNEMLİ ŞEYLER VAR, İNSANLAR AÇ''

Tolga Zengin toplantını sonunda ülkede futboldan önce konuşulması gereken bir çok konunun olduğunu çünkü insanların aç olduğunu belirterek futbolun bu kadar ön planda konuşulmasının yanlış olduğuna değindi. Tolga bu konudaki düşüncelerini ''Ülkede maalesef futbol konuşulması gerekenden fazla konuşuluyor. Artık çok büyük bir para var rant var, baktığınız zaman kulüp başkanları siyasi parti liderlerinden daha etkili bir konuma gelmiş durumda. Bu ülkede futbol çok fazla konuşuluyor. Bu ülkede futboldan önce konuşulması gereken bir dünya şey var. Belki en son konuşulması gereken şey futbol. Bir kaç gündür benim gözüme tutulan lazer konuşuluyor. Ya bu ülkede benim gözüme tutulan lazerden daha önemli şeyler var, insanlar aç. Büyük sıkıntılar var memlekette. Onların konuşulmaması lazım bu memlekette'' şeklinde ifade etti.

Ali Danaş - DHA

TOLGA ZENGİN İSTATİSTİKLERİ

 

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.