TFF'de neler oluyor!

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Futbol Federasyonu'nun kayıt dışı işçi çalıştırdığı iddiasıyla ilgili TFF'den henüz bir açıklama gelmedi. 

23 Kasım 2016, Çarşamba 11:57
- A +
TFF'de neler oluyor!
Türk futbolunda bir skandal iddiası geçtiğimiz günlerde manşetleri süsledi. Türkiye Futbol Federasyonu'nun ülkede ve dünyada iş hayatının 1 numaralı suçu kayıt dışı işçi çalıştırdığı iddia edilmişti. 

Türkiye Gazetesi'nin bu konuyla yaptığı haber aşağıdaki şekilde yer aldı:

Futbol Federasyonu 1 Ağustos 2016’dan itibaren 22 hakemle sözleşme imzaladı. Geçen yıl sadece 9 hakem sözleşmeliydi ve sigortaları TFF tarafından yatırılıyordu. Ancak yeni sözleşmede hakemlerin hem sigortaları kaldırıldı hem de haziran, temmuz ayı maaşları kesildi. Hiçbir sosyal güvencesi olmayan 22 hakemden bazıları kendilerini farklı işyerlerinde sigortalı ya da Bağ-Kurlu yaptırmaya çalıştı. Birçoğunun ise sigortası yok. Hakemin kendisi ya da ailesinden biri hastalansa ya da kaza geçirse ücretsiz bir sağlık hizmeti alma şansı yok.

Rıdvan Dilmen, TFF'ye başkan adayı oldu!

SİGORTA MÜFETTİŞLERİ RİVA'YA BASKIN YAPSA!..

Sigorta müfettişleri, Futbol Federasyonu’nun Riva’daki tesislerine baskın yapsa antrenman yapan veya eğitim alan hakemlerin çalışma ruhsatlarını, sigorta bordrolarını istese TFF’nin elinde verebileceği hiçbir şey yok. Hakemler Riva’da antrenman yaparken (Allah korusun) kaza olsa, elektrik çarpsa, karda-buzda düşse hastaneye götürüldüklerinde iş müfettişleri nasıl rapor tutacak. Sosyal güvenceleri olmayınca nasıl tedavi olacaklar? TFF bu sorumluluktan nasıl kurtulacak? Her fırsatta “Marka değeri”nden dem vuran TFF gibi dev bir kuruluşa, kayıt dışı işçi çalıştırmak gibi bir eylem yakışıyor mu? 

TFF'den açıklama bekleniyor!

TFF'nin bu konuyla ilgili henüz açıklama yapmaması ise kafaları karıştırdı. Türkiye Futbol Federasyonu'nun bu konuyla ilgili ilerleyen günlerde açıklama yapması bekleniyor.

Emre Belözoğlu'nun hediyesi dudak uçuklattı!

 
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...