Terim haberi, İran'ı karıştırdı

İran Futbol Federasyonu Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Milli Takımlar Komitesi Başkanı Mehdi Tac, Fatih Terim'le yaptığı görüşmenin basına sızması ile ilgili açıklama yaptı.

18 Nisan 2010, Pazar 10:45
- A +
Terim haberi, İran'ı karıştırdı

Tac, görüşmenin Türkiye Futbol Federasyonu tarafından basına servis edildiğini ileri sürerken, yöneticilerini ise medyatik olmakla suçladı.

Geçtiğimiz ay İran Futbol Federasyonu yetkililerinin, milli takımlarının başına getirmek amacıyla Fatih Terim'le yaptıkları görüşmenin yankıları sürüyor. İran'daki bazı basın, Milli Takımlar Komitesi Başkanlığı görevinden istifa eden Tac için Terim'le yaptığı görüşmeyi neden olarak gösterdi. Mehdi Tac, görüşme ile ilgili Federasyon resmi İnternet sitesine açıklama yaptı. Tac, açıklamasında Terim'le görüşmesinin Türkiye Futbol Federasyonu bilgisi dahilinde gerçekleştiğini belirtti. Bu görüşmenin basına sızmasında sorumlu olarak TFF yöneticilerini gösteren Tac, "Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) bir yanlışlık yaptı. Bence TFF çok medyatik" dedi.

İran Futbol Federasyonu Başkanı Ali Kafaşiyan da aynı gün İran Futbol Federasyonu resmi sitesine konuşarak Tac'a sahip çıktı. Kafaşiyan, "Yabancı bir antrenörle görüşme meselesi tamamen gizli tutulacaktı. Ama anlaşılan Türk futbolunda da İran futbolunda olduğu gibi marjinal konular çok değer görüyor. Hele hele Terim gibi biriyle görüşme yapıldıysa haberi her yerde yayılır."diye konuştu.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.