Tekme yedi, geri döndü!

Google Play'deki en popüler uygulamalardan biriydi; önce tekmeyi yedi, sonra geri döndü!

19 Kasım 2015, Perşembe 15:00
- A +
Tekme yedi, geri döndü!

Play Store'daki güçlü otomasyon uygulamalarından biri olan Tasker ile kişiselleştirmeyi hangi seviyeye taşıyacağınız, sizin hayal gücünüzle sınırlı. Popüler uygulamanın kısa bir süre Google Play'den kaldırılması ve daha sonra tekrar geri gelmesi ise kafaları karıştırdı.

Tasker'ın Google Play mağazasından kaldırılmasının nedeninin, yeni Doze işlevini devre dışı bırakmaya yönelik bir izin kullanması olduğu söyleniyor. Bununla birlikte sorun, Google'ın acele davranmasından kaynaklanmış gibi görünüyor. Tasker'ın geliştiricisine göre sözkonusu işlev, Tasker'ın yalnızca Tasker web sitesinden indirilebilen beta sürümünde yer alıyor. Geliştiriciye göre bir kullanıcı, Tasker'ın bu sürümünü Google'a raporlamış olabilir ve Google, bunun sonucunda uygulamayı hızla mağazadan kaldırmış olabilir.

Bir başka teoriye göre sorun, Tasker'ın Google Play Services tarafından "zararlı" olarak algılanmasından da kaynaklanmış olabilir. Tasker, şu an itibariyle mağazaya geri dönmüş görünüyor.

Resimlerle: BlackBerry'nin ilk Android'li telefonu PrivDaha fazlası için www.chip.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.