Tayfun Demir istifasının perde arkası

Tayfun Demir'in Galatasaray Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa süreci tesis yapımıyla başladı, muhasip üye olmasına rağmen FFP görüşmelerine alınmayışla büyüdü, Hamzaoğlu ile nihayet buldu.

20 Kasım 2015, Cuma 08:48
- A +
Tayfun Demir istifasının perde arkası
Hamza Hamzaoğlu’nun görevden alınması sarı kırmızılı yönetimde ikinci istifa vakasının yaşanmasına yol açtı. Başkan Dursun Özbek’in yönetiminde yer alan Cüneyt Tanman’dan sonra Tayfun Demir de istifa ederek görevini bıraktı. Bu kararın alınmasında Hamza Hamzaoğlu ile yolların ayrılması etkili olsa da istifayı getiren 3 olaya da gelin birlikte bakalım...

Demir, G.Saray’ın Büyükçekmece’de bulunan arazisine futbol ve altyapı tesisleri yapmak istedi. Tüm operasyon, proje ve inşaatını yürütüp Florya Metin Oktay Tesisleri’nin de buraya taşınacağı bir futbol kompleksi yapacağını belirten Demir’in, yönetimden tek bir talebi oldu. O da G.Saraylı olan ve vefat eden ağabeyi Recep Demir’in isminin bu tesislere verilmesiydi. Ancak, bu kabul edilmedi. Demir bu konuya çok kırıldı.

UEFA TOPLANTISINA GİTMEDİ

Muhasip üye yani mali tablo ve bütçeyle alakalı sorumlu yönetim kurulu üyesi olan Tayfun Demir, sarı kırmızılı kulübün İsviçre’de UEFA binasında FFP kriteri için yapılacak toplantı için görevlendirilmedi. Toplantıya, yönetim adına Genel Sekreter Fatih İşbecer katıldı ve bütçeden sorumlu yönetici Demir bu konuyu içerleyip, sitemini de açık açık dile getirdi.

HABER BİLE VERİLMEDİ
Yönetim içinde iki aydır süren “Hamza Hamzaoğlu görevinden alınmalı” çıkışına en yüksek sesle itiraz edenlerin başında Tayfun Demir geliyordu. Hamzaoğlu’nun görevden alındığını Tayfun Demir, internetten öğrendi. Toplantıya çağrılmayınca istifa etti.

HAMZAOĞLU KARARINI HAZMEDEMEDİM

Hamza Hamzaoğlu’nun görevden alınması üzerine istifa kararı veren ve bunu yönetime sunan Tayfun Demir, Hürriyet'e konuştu.

Yönetim Kurulu içinde iki aydır Hamzaoğlu’nun mutlaka kalması gerektiğini savunan sarı kırmızılı yönetici, alınan bu kararla  alakalı, “Ben Hamza Hamzaoğlu’yla ilgili alınan bu kararı hazmedemiyorum. Yapmayın, etmeyin dedim ama dinletemedim. Bir karar almışlar ve ben o kararın arkasında net şekilde durmuyorum. Doku uyuşmadı ve görevimi bu yüzden bırakıyorum” dedi.

KENDİSİNİ İMPARATOR GİBİ ZANNETTİ

Hamza Hamzaoğlu’nun yönetimin üstünde hareket ettiğini savunarak, “Umut Bulut’la ilgili cümlesi beni irkiltmişti. Fatih Terim ekolü öyle. İmparator olunca ‘benim dediğim geçerli’ düşüncesi vardır” dedi. Yasaman, Hamzaoğlu’nun gidişinin takım açısından iyi olmadığını savunurken, hem yönetimi hem de Hamzaoğlu’nu eleştirdi.

Hamzaoğlu’nun gönderilmesi kararını yanlış bulduğunu belirten Yasaman, “Bize de sürpriz oldu.

KARAR YÖNETİMİNDİR

Umut Bulut’un sözleşme opsiyonun kullanılmasıyla ilgili ‘otomatik olarak uzamasaydı bile ben sözleşme yapardım’ dedi. Bu  yönetimin kararı. Hamza Hoca’nın ‘uzamasa bile yönetimden uzatılmasını isterdim’ demesi gerekirdi” diye konuştu.

(Hürriyet)
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.