Takip ediliyoruz!

Türkiye'nin en kaliteli ve en çok takip edilen spor sitesi Fanatik.com.tr, internet dünyasındaki öncülüğünü kimseye bırakmıyor.

10 Nisan 2010, Cumartesi 14:13
- A +
Takip ediliyoruz!

Kullanıcılarının her zaman en güncel haberlere ulaştığı, sadece futbol değil sporun her dalıyla ilgili gelişmeleri takip edebildiği, birçok özel haber ve anketleriyle gündem belirleyen Fanatik.com.tr; internet dünyasındaki farkını her fırsatta ortaya koyuyor ve rakipleri tarafından da takip ediliyor (!)

Sadece rakiplerimiz tarafından değil ülkemizin önde gelen haber ajansları tarafından da yakından takip edildiğimizi! gözler önüne seren birkaç örneği siz değerli kullanıcılarımızla paylaşmayı uygun gördük:

- 6 Nisan Salı akşamı oynanan Barcelona - Arsenal maçının haberini yazan fanatik.com.tr editörleri, Barcelona'nın Arjantinli yıldızı Messi'nin olağanüstü performansı üzerine spor basınında daha önce örneği olmayan bir şekilde maç haberinin başlığını "Bu maça başlık atmıyoruz" şeklinde attı. Ancak ertesi gün gördük ki, daha önce bu maça farklı bir başlık atan bir spor sitesi, bizim başlığımızdan esinlenmiş olacak ki, haber başlığını "Sana atacak başlık bulamadık" şeklinde değiştirmiş.

- 8 Nisan 2010 Perşembe günü yayına aldığımız ve spor basının önde gelen isimlerinin Fanatik.com.tr'ye özel görüşlerini içeren "Spor basınından El Clasico yorumları" haberinin bir benzeri, yine aynı spor sitesi tarafından hemen ertesi gün "İşte El Clasico yorumları" başlığı altında yayınlandı.

- Her hafta bir klasik haline getirdiğimiz ve hafta sonları yayınlanacak canlı futbol maçlarının bilgisini içeren, futbol severler için müthiş bir rehber niteliği taşıyan "Hangi maç hangi kanalda?" format haberlerimiz, aynı site tarafından içeriğinde çok ufak eklemeler yapılarak hem de aynı başlıkla yayınlandı.

- Belki de en ilginç örnekle 6 Nisan 2010 Salı akşamı oynanan CSKA Moskova - Inter maçının bitmesinin hemen ardından karşılaştık. fanatik.com.tr editörlerinin hazırladığı ve başlığı "Inter rövanşı da kazandı: 0-1" olan haberi okuyan Türkiye'nin en önemli haber ajanslarından biri, metnin birebir aynısını kopyalayıp kendi haberleriymiş gibi tüm abonelerine servis etti. Yine 7 Nisan 2010 Çarşamba akşamı oynanan Manchester United - Bayern Münih maçının haberi de aynı şekilde servis edildi. Tabii biz de kendi haberimiz söz konusu ajans tarafından bize geri servis edilince şaşırdık doğal olarak.

- Ayrıca 9 Nisan 2010 Cuma günü yayınladığımız "Lincoln, Hakan Şükür'e özendi!" haberinin, çok kısa bir süre sonra bazı spor sitelerinde -hatta bazıları aynı başlıkla bile- benzer başlık ve spotlarla yayınlandığına şahit olduk.

- Yine yakın tarihte, "Carlos uslanmıyor" başlığıyla yayına aldığımız ve Fenerbahçe'nin eski yıldızı Roberto Carlos'la ilgili haber, ülkemizin önde gelen iki haber sitesi/portalı tarafından başlığına, spotuna özetle noktasına/virgülüne dokunulmadan yayınlandı.

Örnekleri çoğaltabiliriz elbette ama bu örnekler, son dönemde fark ettiğimiz ve vaktinizi fazla çalmamak için aralarından seçtiğimiz olaylar. Amacımız; siz değerli fanatik.com.tr kullanıcılarına ne kadar özel olduğunuzu, yaptıkları/yapacakları rakipleri tarafından yakından takip edilen, hatta haber ajanslarına kaynak oluşturacak kadar kaliteli yayıncılık yapan bir web sitesinin kullanıcıları olduğunuzu hatırlatmaktı.
 
Bizi izlemeye devam edin... (!)

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...