Tahkim'e başvuru

Trabzonspor, Futbol Disiplin Talimatı'nın değiştirilen 58'inci madddesi ile aynı talimata eklenen 105'inci maddenin iptali, iptale kadar geçecek sürede de yürütmenin durdurulması istemiyle Tahkim Kurul'na başvurdu.

04 Mayıs 2012, Cuma 14:45
- A +
Tahkim'e başvuru

Trabzonspor'dan yapılan açıklamada, "Kulübümüz Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından değiştirilen Futbol Disiplin Talimatı'nın 58.maddesiyle, yine aynı talimata eklenen 105. maddenin iptali ve iptale kadar geçecek sürede telafi edilemeyecek zararların doğmaması açısından yürütmesinin durdurulması için Tahkim Kurulu'na başvurdu. Yapılan başvuruda, bahse konu maddelerin her türlü evrensel hukuk normuna, UEFA ve FİFA düzenlemelerine, kararlarına, uygulamalarına, TFF Kanun ve düzenlemelerine aykırı olduğuna dikkat çekildi. Ayrıca yapılan değişiklik ve eklemelerin Türkiye Futbol Federasyonu Genel Kurul iradesine ve yetkisine karşıtlık taşıdığı da vurgulandı" ifadesi kullanıldı.

İkinci başvuru

Trabzonspor, Etik Kurulu'nun raporu sonucunda kulübün PFDK'ya sevki kararının iptali için Tahkim Kurulu'na başvuruda bulundu.

Bordo - mavili kulüpten yapılan açıklamada, söz konusu başvurunun, TFF Etik Kurulu'nun 26.04.2012 tarihli raporu doğrultusunda, Trabzonspor'un isminin geçmesi nedeniyle PFDK'ya sevkine dair TFF Yönetim Kurulu'nun kararının iptali amacıyla yapıldığı açıklandı.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...