Taffarel'in yerine Fadıl Koşutan

Kaleci antrenörlüğü görevinden ayrılan Claudio Taffarel’in yerine gelecek isim belli oldu. Bu pozisyona, Brezilyalı’nın yardımcısı Fadıl Koşutan’ın getirileceği bildirildi.

20 Temmuz 2016, Çarşamba 02:30 Son Güncelleme:
- A +
Taffarel'in yerine Fadıl Koşutan
Cim Bom’un kalesini uzun yıllar koruyan ve ardından kulüpte kaleci antrenörlüğü görevini üstlenen Claudio Taffarel, yeni sezon öncesi Galatasaray’la yollarını ayırmıştı. Resmi siteden Taffarel’e katkılarından dolayı teşekkür edilirken, şimdi gözler onun yerine geçecek isimdeydi.

Alınan bilgiye göre teknik kadroya yeni bir antrenörün alınmayacağı, bu boşluğun ise Taffarel’den sonra kalecilerden sorumlu olan Fadıl Koşutan tarafından doldurulacağı bildirildi. Brezilyalı hocanın, ayrılırken de yerini doldurabileceğini söylediği isim olan Koşutan’ın, tıpkı Brezilyalı hoca gibi Fernando Muslera ile çok iyi bir ilişkisi var.

Riekerink de istiyor

Yönetimin de bunun farkında olduğu ve kaleci Muslera’nın son ayrılık sebebiyle biraz bozulan moralini düzeltmek adına bu pozisyonda birinci adam olarak Koşutan’ı göreve getireceği bildirildi. Halen kampta kalecilerden sorumlu olan tecrübeli hocanın kalmasını, teknik direktör Riekerink’in de istediği öğrenildi.     

Metin Karabaş 

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...