Stratejik hareketler bunlar!

Türkiye Futbol Federasyonu'nun uzun bir süredir üzerinde çalıştığı "Stratejik Plan", yerli ve yabancı basın mensuplarının katıldığı lansman toplantısı ile tanıtıldı.

12 Nisan 2010, Pazartesi 13:39
- A +
Stratejik hareketler bunlar!

Çırağan Sarayı'nda düzenlenen tanıtımın açılış konuşmasını yapan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, "Türkiye Futbol Federasyonu tarihinde bir ilk olan bu yol haritası sayesinde, 2013 sonuna kadar, Türk Futbolunun hem sportif hem de yönetimsel konularda çok önemli atılımlar gerçekleştireceğine olan güvenimiz tam" dedi.

Başkan Özgener şöyle devam etti: "Yaklaşık 1 yıllık bir çalışma sonucunda Türkiye Futbol Federasyonu'nun 4 yıllık stratejik planını hazırladık. Türk futbolunu yapısal açıdan sağlam zemine oturtmak için tüm paydaşların geniş katılımı ile oluşturulan stratejik plan, Türk futbolunun rekabetçi yapısını yükseltecek ve uluslararası alanda söz sahibi yapacak sürecin önünü açacaktır. Türkiye Futbol Federasyonu olarak bizler, tüm paydaşlarının ve kamuoyunun güven duyduğu bir federasyonu hayata geçirmek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Tüm kesimleri birleştiren ve ortak heyecanlar duyması konusunda mükemmel bir elçi olan futbolun toplum üzerinde yaratacağı olumlu sosyal etkisini en üst seviyeye çıkarmak arzusundayız. Avrupa'da sayılı ülkede olan stratejik plan, 2013 sonuna kadar Türk futbolunun gelecek tasarımına imza atacaktır. Her biri açıkça tanımlanmış ve ölçülebilir nitelikte olan 24 hedefi içeren bu plan sayesinde, Türkiye Futbol Federasyonu'nun ve Türk futbolunun kurumsal kılavuzu oluşacak.

3 ANA BAŞLIK 11+1 HEDEF

Lansmanın moderatörlüğü üstlenen TFF Genel Sekreteri Ahmet Güvener de futbol ailesinin çeşitli kesimlerinden 300'ü aşkın kişinin görüş ve önerileri ile hazırlanan Stratejik Planın, "Sportif Başarı, "Güçlü Bir Organizasyon", "Uluslararası Spor Etkinlikleri" ana başlıklarından oluştuğunu belirtti.

Stratejik Planda yer alan 11+1 konu başlığı, her konunun uzmanı kişinin sahnede Ahmet Güvener'e eşlik edilmesiyle konuklara tanıtıldı. Milli Takımlar ile başlayan "Sportif Başarı" konu başlığında görüşlerini paylaşan A Milli Takım Teknik Direktörü Guus Hiddink'i, Beşiktaş Kulübü futbolcusu Nihat Kahveci ve FTEM öğrencisi Mete Sevinç, Bayan Milli Takımı kaptanı Bilgin Defterli, TFF Herkes İçin Futbol Müdürü Zeynepgül Ene, MHK Başkanı Oğuz Sarvan, TFF Futbol Geliştirme Merkezi Direktör Yardımcısı Rasim Kara takip etti.

TFF Başkanvekili Lutfi Arıboğan'ın açılışını yaptığı "Güçlü Bir Organizasyon" konu başlığında ise Digiturk Genel Müdürü Ertan Özerdem, Zeki Çol, TFF Stadyum ve Güvenlik Müdürü Cenk Cem, Hilmi Güvenal sahneye çıktı.

3. ana konu başlığı olan "Uluslararası Spor Etkinlikleri"nde ise TFF Genel Sekreter Vekili ve EURO 2016 proje direktörü Orhan Gorbon görüşlerini paylaştı.

Lansman, sahneye çıkan 12 davetli ve TFF Başkanı Mahmut Özgener günün anısına "Stratejik Plan topu"nu imzaladı.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...