Spor, eğlence ve adrenalin dolu festival

Avrasya’nın en büyük spor festivali olma hedefi ile organize edilen CNR Sports Week İstanbul, CNR Expo Yeşilköy’de başlıyor. 13-16 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek festivalde spor dünyasının en önemli marka ve eğitmenleri bir araya gelecek.

11 Eylül 2018, Salı 11:31
- A +
Spor, eğlence ve adrenalin dolu festival

Avrasya’nın en büyük spor festivali olma hedefi ile organize edilen CNR Sports Week İstanbul, CNR Expo Yeşilköy’de başlıyor. 13-16 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek festivalde spor dünyasının en önemli marka ve eğitmenleri bir araya gelecek.

CNR Sports Week İstanbul ile dünyada 200 milyar dolar üzerinde büyüklüğe sahip olan spor turizminde, Türkiye’nin spor ülkesi olduğu imajı da güçlendirilecek. Türkiye’nin her spor dalı için ilk akla gelen isim olmasına hizmet edecek festival, ülkemizde olmayan yeni turistik spor dallarına ilişkin yatırımların yapılmasına da öncülük edecek.

Dünyanın önemli spor markaları, Avrasya’nın en büyük spor festivaline hazırlanıyor. Çok sayıda ülkeden gelecek olan sporseverler, 13-16 Eylül’de, CNR Expo Yeşilköy’de hayata geçecek olan CNR Sports Week Festivali’nde, spor, hareket, adrenalin ve eğlencenin limitlerini zorlayacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından da desteklenen CNR Sports Week, CNR Holding kuruluşu Pozitif Fuarcılık tarafından organize edilecek. Spor ekipman ve donanımları, spor giyim ve aksesuarları, doğa sporları, beslenme ve gıda takviyeleri, outdoor gibi spora dair akla gelebilecek tüm ürünlerin bir arada sunulacağı festivalde 200’ün üzerinde spor markası yer alacak.

200’ün üzerinde marka, 100’den fazla etkinlik

Festivalde 4 gün boyunca, yüzden fazla spor etkinliği, ana sahne ve fuar alanın her yerinde sporseverlerle buluşacak. Sağlıklı yaşam, gıda takviyesi ve fitness ekipmanları alanında lider firmalarından Technogym, Life Fitness, Ender Spor, İnter Spor, Esjim, Tartı ve Findesshop gibi 200’den fazla marka, ürün, ekipman ve hizmetleri ile yer alacak. Dünyaca ünlü fitness devi Zumba’nın da katılım göstereceği CNR Sports Week İstanbul kapsamında 3 gün boyunca, dünyanın en iyi eğitmenleri tarafından ziyaretçilere Zumba eğitimi verilecek. “Müziğin gücünü kaslarda hissettiren” Zumba eğitimine katılanlar; elektronik eğitim kılavuzu, kurs tamamlama belgesi, fitness sertifikasyon kredileri ile temel adımları incelemek için çevrimiçi videolara sahip olacak. Festival alanında pilates meraklıları için de özel bir alan oluşturuldu. Sporseverler, festival boyunca bu alanda eğitim alıp, pilates hakkındaki son gelişmeleri de takip edebilecek.

Türkiye’nin en güçlüleri yarışacak

Tüm dünyada çığ gibi büyüyen ‘Strongman (Güçlü adam) yarışması, Türkiye’de ilk kez CNR Sports Week’de düzenlenecek. Yarışmaya katılan sporcular, Çanakkale Zaferi’nin en büyük kahramanlarından biri olan Seyit Onbaşı’nın zorlu mücadelesini tekrar canlandıracaklar. 215KG’lık özel mekanizmalarla yürümeye çalışacak olan yarışmacılardan finale kalan 10’u, festivalin son günü otomobil kaldırmayı deneyecekler.

Festivalin etkinliklerinden biri de son spor çılgınlığı 'Spinning' olacak. Salonların vazgeçilmez kondisyon aleti olan sabit bisikletler için festivalde özel bir alan ayrıldı. Profesyonel hocaların, müzik eşliğinde yaptıracağı spinning, sporseverlerin limitlerini oldukça zorlayacak. Festivalin detaylı programı için sporseverler, cnrsportsweek.com adresinden ulaşabilirler.

Spor turizmi canlanacak

Spor turizminde konaklama ve tesisleşme yatırımının da önünü açacak festival, sektörle iş birliği halinde düzenlenecek. CNR Sports Week İstanbul ile dünyada 200 milyar dolar civarında büyüklüğe sahip olan spor turizminde, Türkiye’nin spor ülkesi olduğu imajı da güçlendirilecek. Antalya’dan Bursa’ya, Tokat’tan Artvin’e, İzmir’den Ardahan’a Türkiye’nin yüzde 90’ı doğa sporlarının yapılabileceği alanlara sahip. Bu anlamda Türkiye’deki spor turizmi için önemli olan mevcut kaynakların daha verimli kullanılabilmesi amacıyla düzenlenecek CNR Sports Week İstanbul, bu alana yatırım yapmak isteyenlerin adresi olacak.

Doğa sporları başta olmak üzere spor turizmi alanında yatırım yapmayı planlayan yerli ve yabancı yatırımcılara rehberlik yapacak festivalde, Fransa’nın en önemli ticari kuruluşlarından Business France, Italian Trade Agency (İtalya Ticaret ve Yatırım Ajansı) ve İngiliz British Chamber Of Commerce (İngiliz Ticaret Odası Derneği) ziyaretçi desteğinde bulunacak.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.