Sony'nin yeni hedefi!

Sony, internette ortaya çıkan ve zamanla efsane haline gelen bu terimin peşine düştü!

12 Ocak 2016, Salı 18:45
- A +
Sony'nin yeni hedefi!

YouTube'ta oyun tutkunlarının kaydettiği oynanış videolarını izlediyseniz, "Let's Play" terimini duymuşsunuzdur. İnternet kitlesi tarafından oluşturulan bu terim, anlatım ve oynanış içeren videoları tarif etmekte kullanılıyor. Şimdi ise Sony, ilginç biçimde bu terimi kendi markası haline getirmek istiyor.

Sony'nin girişimi, NeoGaf tarafından geçen hafta keşfedilen marka başvurusuyla ortaya çıktı. Başvurunun metni, Sony'nin "video oyunlarının global ve yerel bilgisayar ağları üzerinden akışının veya elektronik olarak aktarımının yapılması"nın patentini almaya çalıştığını gösteriyor. Bir başka deyişle Sony, topluluk tarafından "Let's Play" videoları olarak adlandırılan videoların patentini almak istiyor.

Let's Play aslında YouTube'un bile öncesine dayanıyor. Bugün konsept üzerine kurulmuş bir iş ve 3 milyonu aşkın bir YouTube kanalı var. Peki Sony'nin bu konsepte sahip olmak isteme nedeni ne olabilir?

Teorilerden bir tanesi, Sony'nin Let's Play videolarını reklam amaçlı kullanacak olması. Bu kulağa mantıklı geliyor çünkü başvuruda "video oyunu akışı" sözcükleri açıkça kullanılıyor. Firmanın PS4'ün Twitch uygulamasının ismini değiştirmek gibi bir amacı da olabilir. Başvuru son aşamaya gelemediğinden ("non-final action" olarak listeleniyor) ve geri gönderildiğinden, bir şeylerin yolunda gitmediği anlaşılıyor.

Resimlerle: Sony PlayStation 4'ü yakından görün!Daha fazlası için www.chip.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...