Son dakika! Serdal Adalı'dan Şenol Güneş açıklaması

Beşiktaş İkinci Başkanı Serdal Adalı, basın mensuplarıyla sohbet toplantısında konuştu. Adalı, Trabzonspor'dan transfer edilen Burak Yılmaz'a destek çıktı, ayrıca Şenol Güneş'e 3 yıllık sözleşme teklif ettiklerini açıkladı.

09 Ocak 2019, Çarşamba 16:12 Son Güncelleme:
- A +
Son dakika! Serdal Adalı'dan Şenol Güneş açıklaması

Beşiktaş İkinci Başkanı Serdal Adalı, takımın Antalya kampında gündeme dair açıklamalarda bulundu. İkinci devre hazırlıkları için Antalya'da bulunan Beşiktaş'ın kampında basın mensupları ile sohbet toplantısında bir araya gelen Serdal Adalı, teknik direktör Şenol Güneş'e 3 yıllık yeni sözleşme teklifinde bulunduklarını ancak Güneş'in bu teklifi sezon sonunu beklemek istediği için reddettiğini ve şimdilik teşekkür ettiğini söyledi. Fikret Orman görevde olduğu sürece başkanlık için adaylığının söz konusu olmayacağını belirten Serdal Adalı, Burak Yılmaz'dan Oğuzhan Özyakup'a, Tolgay Arslan'dan transfer çalışmalarına kadar birçok konuya açıklık getirdi.

İşte Adalı'nın açıklamaları:

"Burak Yılmaz’ı taraftarın sahiplenmesi lazım. Her futbolcuda olduğu gibi geçmişte hataları olabilir ama Burak iyi bir Beşiktaşlı’dır. Ben sabır gösterilmesini istiyorum. Hocamız çok istedi. Katkı sağlayacağına inandığımız için aldık. Taraftar içini rahat tutsun. Sezon bitene kadar birbirimize sabır gösterelim. İki galibiyetle her şey değişebilir. Bizim için önemli olan Beşiktaş. Sadece Burak değil birçok futbolcuyla konuşuyorum. İkinci yarıda bambaşka bir Beşiktaş için çaba sarf ediyoruz. Şunu herkes bilsin ben Beşiktaş’a zarar verecek biriyle biriyle çay bile içmem. Burak Yılmaz ikinci yarıda en az 10 gol atar.”

“Transferde bir sağ bek alacağız. Başka bir planlamamız yok şu an için. Birçok isim var. Şu an görüşmeler yapılıyor. Düşünün devre arasındaki kampa iki transfer yetiştirdik. Mirin geldi, iki gün sonra hazırlık maçına çıktı. Tüm bunları şampiyon olmak için yapıyoruz.”

Şenol Güneş açıklaması

"Şenol Güneş hocamıza çok inanıyoruz. Biz ona üç senelik senelik bir teklifte bulunduk. Onunla devam etmeyi çok istiyoruz. Hocamızın cevabını bekliyoruz. Kendisi teşekkür etti böyle bir teklif için. Sezon sonunu bir görelim dedi. Seçim var dedi. Elbette Beşiktaş’a önemli futbolcular alınmalı ama artık altyapıya, yerli gençlere de yatırım yapacağız. Sağ bekle transferi kapatmayı düşünüyoruz. Hocamız bir sağ bek istiyor. Giden olursa o zaman bakarız fakat resmi bir teklif gelmedi kimseye."

"Oğuzhan Özyakup bizim için önemli bir oyuncu. Oğuzhan oynarsa 4 hafta sonra şampiyon olabilirizi konuşabiliriz. Özel hayatı ile ilgili çıkan haberler doğru değil. İzin gününde gezebilirler. Zamanında ben bile oyuncuyla izin gününde gezerdim. Benim kontrolüm altında olsun diye beraber takılırdım. Gördüğüm kadarıyla gece hayatı olan bir oyuncu değil.”

'Fabri gelmek istiyor'

"Fabri ile her zaman görüşülüyor. Gelmek de istiyor ama yabancı kontenjanını biliyorsunuz. Şimdi kontenjan boşalsa önceliğimiz sağ bek. Fabri şu anki şartlarda zor. İleride ne olur bilemem tabii.”

"Tolga Zengin ve Gökhan Töre için henüz bir teklif yok. Vida ve Babel'e de aynı şekilde yazılıp çizildiği gibi teklif yok. Orkan mevzusu vardı. Şu an Adana Demirspor'dan ayrıldı. Durumuna bakacağız. İsteyen olursa yine kiralayacağız."YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...