SON DAKİKA | Başakşehir Arda Turan'ın cezasını açıkladı

Başakşehir Kulübü, Arda Turan'ın şarkıcı Berkay'la yaşadığı olay sonrası yönetim kurulunu topladı ve oyuncu ile ilgili verdiği cezayı açıkladı.

16 Ekim 2018, Salı 14:21 Son Güncelleme:
- A +
SON DAKİKA | Başakşehir Arda Turan'ın cezasını açıkladı

Başakşehirli futbolcu Arda Turan ile şarkıcı Berkay arasında geçtiğimiz günlerde bir gece kulübünde tartışma çıkmıştı. Şarkıcı Berkay'ın eşine yapıldığı iddia edilen taciz sonrasında çıkan tartışmada milli futbolcu, Berkay'ın burnunu kırmıştı. Daha sonra olay hastaneye taşındı. Tecrübeli futbolcu, ünlü şarkıcının tedavi için gittiği hastaneye silahla gelerek, bu iddialara inanıyorsa kendisini vurmasını söylemiş ortam bir kez daha gerilmişti. Gerginliğin yatışmasının ardından Arda Turan, silahını almak isterken patladığını ifade etmişti. Olay yargıya taşındı ve Arda hakkında 4 suçtan iddianame hazırlandı.

BAŞAKŞEHİR YÖNETİMİ DÜN TOPLANDI

Bu arada yaşanan bu olaylarla ilgili Başakşehir Futbol Kulübü de dün yönetim kurulunu toplayarak bir karar verdi. Bugün yapılan açıklamada futbolcuları Arda Turan'a 2.5 milyon TL'lik bir ceza verildiği belirtildi.

İşte kulüpten yapılan açıklama:

Yönetim Kurulumuz 15.10.2018 tarihinde saat 19:30’da tek gündem maddesi ile olağanüstü toplanmış ve oyuncumuz Arda Turan’la ilgili bir kısmını aşağıda açıkladığımız bazı kararlar almıştır.

Milli Takım maçları nedeniyle verilen 3 günlük izin sırasında futbolcumuzun işlediği iddia edilen ve medyaya yansıyan fiillerinin İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü’nün etik ve profesyonel anlayışı ile hiçbir şekilde bağdaşmadığını belirtmek isteriz.

Konunun yargıya intikal etmesi sebebiyle ek karar ve yaptırım haklarımızı saklı tutarak, kendisini 2 milyon 500 bin TL para cezası ile cezalandırdığımızı, oyuncunun profesyonel yükümlülüklerinin yargı kararını verene kadar devam edeceğini kamuoyuna bildiririz.

Saygılarımızla

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...