Son dakika 58!

61'de coşan, 34'te İstanbul ekiplerini protesto eden Trabzonspor tribünlerinin eylem listesine yeni bir an daha eklendi. 58. maddenin değişimine tepki amacıyla Bordo-Mavililer bu dakikada gökyüzüne siyah balonlar bırakacak.

04 Mayıs 2012, Cuma 02:30
- A +
Son dakika 58!

Yakın geçmişe kadar Trabzonspor taraftarları kentin plaka kodunu temsilen 61. dakika kutlamalar yapmaya başlamış, bu durum birçok takıma da ilham kaynağı olmuştu. Ancak son dönemdeki gelişmeler, eylemlerin kutlamaların önüne geçmesine sebep oldu. İstanbul takımlarına ve özellikle de Fenerbahçe’ye gönderme amacıyla Avni Aker’de taraftarların 34. dakikada ‘temizliğin ve alın terinin’ simgesi olması hedefiyle atletlerini sahaya fırlatması günlerce konuşulmuştu. Fakat Trabzonsporlular bununla da yetinmedi. Bordo-Mavililer’in gündemindeki son dakika 58! Türkiye Futbol Federasyonu’nun 58. maddeyi değiştirmesini protesto edecek Karadeniz ekibinin taraftarları, Fenerbahçe mücadelesinde 58. dakikada gökyüzüne siyah balonlar bırakarak tepkisini dile getirmeye çalışacak.

Yönetim çalışıyor

Bu arada federasyona tepki sadece taraftarlarla sınırlı değil. Son adımların ardından Başkan Yıldırım Demirören ve ekibinden desteğini çeken Trabzonspor Başkanı Sadri Şener ve kurmayları, haziran ayında yapılacak mali genel kurula seçim maddesi ekletmekte kararlı. Bu konuda başta Galatasaray olmak üzere, Kayseri, Bursa, Gençlerbirliği ve birçok alt lig takımıyla temas kurulduğu edinilen bilgiler arasında.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...