Somali tartışması

Fenerbahçe için düzenlenmesi düşünülen yardım kampanyası, Sarı-Lacivertli renklere gönül verenlerle diğer takım taraftarlarını sanal alemde birbirine düşürdü.

15 Ekim 2011, Cumartesi 02:30
- A +

Acun Ilıcalı’nın önderliğinde bir televizyon kanalında, Şampiyonlar Ligi’nden men edilince maddi sıkıntıya düşen Fenerbahçe için yardım kampanyası düzenlenmesi düşüncesi tansiyonu yükseltti. FANATİK’in dünkü sayısında taraftarlar tepkilerini dile getirip, böyle bir kampanyaya karşı olduklarını açıklarken, tartışma, sanal aleme taşındı. www.fanatik.com.tr’nın düzenlediği, “Fenerbahçe’ye maddi destek sağlamak için TV kanalları aracılığıyla yardım kampanyası düzenlenmesi fikrina katılıyor musunuz?” konulu ankete yoğun bir katılım oldu. Fenerbahçe’ye gönül verenlerin büyük çoğunluğu, “hayır” şıkkını işaretlerken, başta Galatasaraylılar olmak üzere diğer takım taraftarları ise “evet” şıkkını seçti. Ankete 22 binden fazla taraftar katılırken, yüzde 54 “hayır”, yüzde 46 ise “evet” oyu kulanıldı. Taraftarlar arasında ise sert tartışmalar yaşandı. İşte o görüşlerden bazıları: “Vay arkadaş, ne kadar çekemeyenimiz var. Habere 10 sayfa yorum yapılmış. Vay be, bütün takım taraftarları burada. Bu arada bütün Fenerbahçeliler, önce Fenerbahçe Cumhuriyeti, sonra Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır zaten, size ne?”

“Türkiye Cumhuriyet varken, Fenerbahçe Cumhuriyet demek bölücülüktür.”

“Boca Juniors’luların bir lafı vardır; ‘tek krallık Boca’dır’ diye. O zaman River Plate ligden çekilsin, ‘Burası Arjantin’dir’ diyerek.”

“Biz, Fenerbahçe Cumhuriyeti’yiz, bunu herkes biliyor.”

“Fenerbahçe Cumhuriyeti maalesef çok büyük ceza alacak. Bu iyi günleriniz. Bence Acun’a dua edin.”

“Sadece Fenerbahçe değil, bütün kulüpler batakta.

FB, BJK, GS hepsi aynı. Avrupa’da olsa bu 3 büyük kulübe kilit vururlardı.”

“Ne Cumhuriyeti be, Muz Cumhuriyeti mi? Fakir olan biri utanır da bunu beyan etmez. Taraftarı söğüşleme hareketi bunlar. Hani en zengin kulüptü. Herkese yalan söylemişler mali konuda.”

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.