Sneijder'in şifresi

Sneijder'in şifresi

26 Mart 2017, Pazar 02:28
- A +

Kısa süre önce “Galatasaray’dan ayrılmayacağım. Ailem İstanbul’da mutlu diyen Sneijder, 1 hafta içinde bu kez tam tersi açıklamalar yaptı.

Ayrılık sinyali veren Hollandalı yıldızın, “Amerika benim için iyi bir opsiyon olabilir sözlerinin altında yatan gerçekleri FANATiK ortaya çıkardı.

Ne dedi?

Ne dedi?

Hollanda Milli Takımı’na çağrılan Wesley Sneijder, burada taraftarları şok edecek açıklamalarda bulundu.

Çok kısa bir süre önce, “Galatasaray’dan ayrılmayı düşünmüyorum. Yıllardır buradayım. Ailem de İstanbul’da çok mutlu diyen Wesley, bu kez ayrılık sinyalleri verdi. İşte Sneijder’in sözleri...

‘Dürüst olmalıyız!’

‘Dürüst olmalıyız!’

“Galatasaray’daki geleceğimi zaman zaman ben de düşünüyorum. Bu da çok normal. Çünkü her insan gibi ben de oturup geleceğimi düşünüyorum. Galatasaray’da şu an itibariyle kulübün neyi istediğini bilmek isterdim. Kulübün borçları fazla. Bu sebeple önümüzdeki yıllara nasıl bakıyorlar onu ben de bilmek isterim. Eğer iki taraf da bazı sınırları aştıysak, birbirimize karşı dürüst olmalıyız! Sonuçta harika yıllar geçirdik. O zaman problem olmaz

‘Çin’den teklif aldım’

‘Çin’den teklif aldım’

“Çin’den teklif aldım fakat kabul etmedim. Amerika benim için iyi bir opsiyon olabilir. Ben Blind (Hollanda Milli Takımı’nın hocası) ile konuştum. Çin’den gelen teklif maddi açıdan iyiydi. Ancak hiçbir zaman benim için ciddi bir opsiyon olmadı. İlginç opsiyonlardan biri de Hollanda’ya geri dönmek. Ama Amerika daha güzel bir yer. En mantıklı olasılıklar ortada

‘Fizik olarak iyi değilim’

‘Fizik olarak iyi değilim’

“Fiziksel olarak yaşadığım sakatlıklardan dolayı tam iyi değilim. En iyi performansımı bu yüzden gösteremiyorum. Fit olmalıyım. Ancak dürüst olmak gerekirse milli takım anlamında önümüzdeki yıllarda 2018 Dünya Kupası’ndan sonra devam etmem realistlik değil. Kariyerimin sonunda gibi gözükebilirim ama tam olarak öyle değil. Kendimi tepede hissediyorum. Neyse ki hoca da (Blind) bunu görüyor

Neden dedi?

Neden dedi?

Galatasaray ile gelecek sezon sonuna kadar sözleşmesi bulunan 33 yaşındaki yıldızın, bu sözlerinin altında yatan pek çok neden var.

Öncelikle yakın çevresiyle yaptığı konuşmalarda kulübün içinde bulunduğu belirsizlik halinden şikayetçi olan Sneijder’in, ayrılmayı düşünmesinin sebeplerine FANATİK ulaştı...

1-Hocaya alışamadı

1-Hocaya alışamadı

Vatandaşı Riekerink’in ayrılmasının ardından sıkıntılı bir profil çizen Sneijder, Igor Tudor’la kişisel olarak hiçbir problem yaşamıyor ancak yeni hocanın sistemine ayak uydurmakta zorlanıyor. Wesley, Beşiktaş maçından sonra “Yerimde oynamadım diyerek serzenişte bulunmuştu.

2-Kadro endişesi

2-Kadro endişesi

Her fırsatta Avrupa’da mücadele etmenin çok önemli olduğuna vurgun yapan ve o arenada bulunulmasını gerektiğini savunan Wesley, gelecek sezon yönetimin güçlü bir kadro kurup kurmayacı konusunda endişeli. Tecrübeli futbolcu, kulübün geleceğe dair vizyonunu görmek istiyor. Kısacası daha kaliteli bir oyuncu grubuyla oynamayı hedefliyor.

3-Mali durum korkutuyor

3-Mali durum korkutuyor

Sneijder, “Kulübün borçları fazla sözleriyle, Galatasaray’ın içinde bulunduğu mali zorluklardan dolayı rahatsız olduğunu gözler önüne serdi. Wesley’in özellikle oyuncu alacaklarındaki aksamalardan şikayet ettiği konuşuluyor. Sneijder ayrıca yönetimdeki karışıklıklardan dolayı tüm bunları konuşacak muhatap bulamıyor.

4- 7.5 milyon Euro gelirse

4- 7.5 milyon Euro gelirse

2018’in Mayıs ayında Galatasaray ile sözleşmesi bitecek olan Sneijder’in serbest kalma maddesi 7.5 milyon Euro. Yani yaz transfer döneminde herhangi bir kulüp bu rakamı Galatasaray’ın kasasına yatırırsa, 33 yaşındaki yıldız serbest kalacak. Son açıklamalarıyla mutlu olmadığını gösteren Sneijder, bu maddeyi kullanıp kulübe para kazandırarak ayrılmayı düşünüyor.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.