Sneijder'den yönetime şok talep!

Sneijder'den yönetime şok talep!

06 Temmuz 2017, Perşembe 07:34
- A +

Galatasaray ve Sneijder görüşmeleri, sarı-kırmızılıların masaya koyduğu ceza ve Hollandalı'nın talepleri yüzünden tıkandı.

Galatasaray'da herkesin dikkat kesildiği o zirveye aslında iki tarafta ayrılık şartlarını görüşmek adına oturdu. Ve bu zirve Sneijder'ın ayrılık şartları üzerine yapıldı.

Sneijder zirvesine Hollandalı yıldız ve menajeri Guido Albers’in yanı sıra, Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Sportif Direktör Cenk Ergün ve iki tarafın avukatları katıldı. İşte bu zirvede yaşananlar ve konuşulanlar...

Galatasaray’da tüm takımın yeni sezon hazırlıklarına 1 haftadır başladığı, Hırvat teknik adamın takım içinde değişim yapmak istediği ve yeni sezon planlarında ise Sneijder’ın baş aktör olarak yer almadığı belirtildi.

Amerika MLS Kulüpleri başta olmak üzere, İtalyan ekipleri ile de dirsek temasına başlayan Sneijder ve menajeri de Galatasaray'da kalmak adına ısrarcı olmadı. 1 haftası geride kalan Slovakya'daki kampa da katılmayan Sneijder ve menajeri Guido Albers, bu görüşmede hemen ayrılık adına şartları sundu.

Sneijder ve menajerinin Galatasaray'da teklifi şu oldu... Albers, Galatasaray Kulübü ile 1 yıl daha kontratı olan Hollandalı yıldızın bonservisinin bedelsiz olarak verilmesini istedi. Bu sayede Sneijder'ın rahatlıkla kariyerini başka bir yerde sürdüreceğini dile getirdi.

Bunun üzerine Sneijder tarafından şok bir talep geldi. Menajer Albers, 1 yıl daha kontratımız var. Bana 4.5 milyon Euro’yu ödeyin." dedi. Galatasaray’ın talebi ise ,Aldığın disiplin cezaları var. Bonservisini bedelsiz verelim ve yolları ayıralım."şeklinde oldu. 2015-16 sezonundaki 2.7 milyon euro ve bu sezonla birlikte toplam 3.2 milyon euroluk bir disiplin cezası kondu. Sneijder’ın disiplin yönetmeliğine uymadığı, gereksiz gördüğü kartlar nedeniyle bu tutarın tahsilini istedi. Galatasaray'ın bu talebi de görüşmelerde tıkanıklığa neden oldu.

Sneijder için masaya sözleşmesindeki fesih bedeli nedeniyle bir teklif getiremediğini belirten Guido Albers kısaca Hollandalı yıldızın bonservisinin verilmesini teklif etti. Önümüzdeki yıl da imza altında 4.5 milyon euroluk garanti kontratı olan Sneijder için yapılan bu öneriye karşı çıkılmadı. Tudor'un takımda düşünmediği, Sneijder’a bonservisini vermeye sıcak baktı.

Ancak zirvede ayrılık kararının resmiyet kazanamamasına ise Sneijder’ın disiplin yönetmeliğine uymadığı ve gördüğü gereksiz kartlar için kesilen para cezası neden oldu. Galatasaray Kulübü, hukukçuların hazırladığı, 2016-17 sezonunda Sneijder’ın disiplin yönetmeliğine uymadığı, gereksiz gördüğü kartlar nedeniyle yaklaşık 1 milyon euroluk bir ceza tutarı olduğunu iletti.

Albers bu görüşmede Ergün’e, “Gelecek sezonun kadro planlamasında Wesley Sneijder var mı yok mu? Wesley Sneijder bu sorunun cevabını bilmek istiyor. Tudor’un planlarında yoksa kulüp arayışına başlayacağız diyecek.

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek ve Sportif Direktör Cenk Ergün, Teknik Direktör Igor Tudor’un gelecek yılki planlarında Hollandalı yıldızı düşünmediğini aktardı. (Hürriyet)

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.