Skull & Bones: Fırtına son hızla yaklaşıyor

Ubisoft’un geçtiğimiz yılki E3 2017’de duyurduğu ve hemen ardından sessizliğe bürünen yeni korsan oyunu Skull & Bones E3 2018’de sahne aldı.

19 Haziran 2018, Salı 11:11
- A +
Skull & Bones: Fırtına son hızla yaklaşıyor
Korsan temalı bir “paylaşımlı dünya” oyunu olan Skull & Bones, hem grafikleri hem de -bir noktaya kadar- oyun mekanikleriyle Sea of Thieves’i andırıyor. Diğer taraftan aşağıdaki oynanış videosunda da görebileceğiniz gibi oyun çok daha “kullanıcı dostu” bir hale getirilmiş.

Peki bu ne demek?

Sea of Thieves’in eğlencesi, grafikleri, şusu busu bir tarafa. Oyun bir numaralı sorunu keyif alabilmek için “birileriyle beraber oynamaya” sizi zorluyor olmasıydı. İlk gün böyle düşünmeyenler bile serverlar boşaldığında durumun ne kadar sıkıntı yarattığının farkına varmışlardır diye düşünüyorum. Skull & Bones’ta ise gemiyi tek başınıza kullanıyorsunuz ve geri kalan diğer işler yapay zeka tarafından görülüyor. 

Üstelik gemi başı süsünden tutun da her biri birbirinden farklı avantajlar ve dezavantajlara sahip olan silahlara, dümeninize kadar pek çok şeyi özelleştirebiliyorsunuz. Kontroller de gayet arcade olsa da hayli pratik ve derli toplu gözüküyor.

Skull & Bones çıktığında Sea of Thieves’in olmayı vadettiği şey olabilir, yani uçsuz bucaksız okyanuslarda özgürce dümen salladığımız keyifli bir korsancılık oyunu. Muhteşem gözüktüğünü de söylemek lazım. Sadece gemilerin hasar fiziklerini beğenmedim.

Oyun yeniden ertelenmezse 2019 Nisan ayında PC, PS4 ve Xbox One için piyasada olacak. 
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...