"Sivasspor'a düşmek yakışmıyor"

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Fenerbahçe ile oynayacakları ligin son maçında hem Sivasspor'a, hem de kendi şahsına yakışan bir şekilde mücadele edeceklerini söyledi.

12 Mayıs 2011, Perşembe 13:54
- A +
'Sivasspor'a düşmek yakışmıyor'

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Fenerbahçe ile oynayacakları ligin son maçında hem Sivasspor’a, hem de kendi şahsına yakışan bir şekilde mücadele edeceklerini söyledi.

Çalımbay, kulüp tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, Ankaragücü maçıyla kümede kalmalarının garantilendiğini bildirdi.

Sivasspor’un son iki seneden büyük dersler çıkarması gerektiğini belirten Çalımbay, "Bir kere Sivasspor’a düşmemeye oynamak yakışmıyor. Sivasspor’un her zaman hedefi ilk 10’un içinde olması gerekiyor" dedi.
Şu anda bütün yardımcılarının hepsinin yurt içinde ve yurt dışında oyuncu aradıklarını, 50’ye yakın oyuncu tespit ettiklerini ifade eden Çalımbay, "İnşallah onların içinden de en az 5-6 nokta transfer yapıp yolumuza devam etmek istiyoruz. Şu anda kulübümüzle net bir anlaşma imzalamadık. Ama biz anlaşmış gibi kendi yolumuza devam ediyoruz. Zaten önümüzdeki Fenerbahçe maçından önce de başkan ve yönetim kurulu oturup konuşacağız. Ondan sonra da yolumuzu çizeceğiz. Geçmişten ders alınırsa mutlaka Sivasspor aynı sıkıntıları bir daha yaşamaz" diye konuştu.

Konyaspor maçının da kendileri için önemli olduğunu anlatan Çalımbay, şöyle devam etti:

"Ligi iyi bir yerde bitirmek istiyoruz. Kalan iki maçımız var, Konyaspor ve Fenerbahçe maçı. Konyaspor maçında daha çok oynatmadığım arkadaşlarıma şans vereceğiz. Tabiki bir karma şeklinde yapacağım. Bazı arkadaşlarımızı belki kadroya dahi almayacağız. Oradan da tek düşüncemiz galibiyetle dönmek. Tabiki ondan sonra da oynayacağımız Fenerbahçe maçı var."

Fenerbahçe maçıyla ilgili açıklamaları önümüzdeki hafta içi yapacağına işaret eden Çalımbay, "Yalnız sadece şunu söyleyeyim, hem Sivasspor’a yakışan, hem de kendi şahsıma yakışan bir şekilde biz mücadele edeceğiz. Kimsenin bir şey düşünmesine gerek yok o maçla ilgili. Bize yakışanı Sivasspor olarak ve ben Rıza Çalımbay olarak ne gerekiyorsa biz onu yapacağız. Bize yakışanı yapacağız" diye konuştu.
Çalımbay, daha çok oynatmayacağı futbolculara yer vereceği Konyaspor maçındaki uygulamayı Fenerbahçe maçında yapıp yapmayacağının sorulması üzerine şu yanıtı verdi:

"Bu soru en çok beklediğimiz sorulardan bir tanesi. Şu anda lig bitti, istesem bütün yabancıları gönderebilirim, hiç benim için bir problem yok. Biz kimseyi göndermeyeceğiz. Bir tek eşinin sağlık durumundan dolayı problemi olan Sandro’ya izin verdik. Bir de Kamanan, Sivas’ta kalmak istemediği için bugün mukavelesini feshediyor, dönüyor. Onun dışında kimseye izin vermiyoruz. Tabiki bir Konyaspor maçında da diğer arkadaşlarımızı oynatmak zorundayız, bazı arkadaşlarımıza şans vermemiz gerekiyor. O yüzden onları oynatacağız. Ama bu Fenerbahçe maçıyla filan bir alakası yok. Fenerbahçe maçında kim oynarsa oynasın, bize, Sivasspor’a, şahsıma, oyuncularıma yakışan şekilde mücadele edeceğiz. Ama bizim şu anda bir Fenerbahçe maçını düşündüğümüz filan yok. Bizim şu anda tek düşüncemiz Konyaspor maçı."

"ELİMİZDEKİ KADRONUN EN İYİSİNİ ÇIKARACAĞIZ"

Çalımbay, bir gazetecinin, "Sivasspor’un Fenerbahçe maçına yedeklerle çıkacağı gibi çeşitli söylentiler çıkabileceğini belirterek bunun kendisini rahatsız edip etmeyeceğini" sorması üzerine şöyle konuştu:
"Beni hiç rahatsız etmiyor, ben çünkü alışkınım, böyle maçlar çok oynadık. Hem kendim de oynadım. Futbolculuk hayatımda böyle son maçlarda şampiyonluğa kalan bir sürü maç oynadık. Ve bu maçlarda hakikaten hiç iddiası olmayan takımlar bize çatır çatır top oynadı. Bizim hatta şampiyonluğu kaybettiğimiz maçlar da oldu, kazandığımız maçlar da oldu. O yüzden yani bu maçlar zor maçlardır. Yalnız bizim öyle yedeklerle çıkacakmış gibi bir düşüncemiz yok. Herkes görecek, biz elimizdeki kadronun en iyisini çıkaracağız. Elimizden gelen mücadeleyi de yapacağız. Ama ben o maçla ilgili şimdi konuşmak istemiyorum, çünkü bizim bir Konyaspor maçımız var. Konyaspor maçından sonra Fenerbahçe maçında zaten burada gerekli açıklamaları yaparız."

"GEREKİRSE TAKIMI ALIR GÖTÜRÜRÜM BURADAN"

Oyuncularını etkileyebilecek hiçbir şeye izin vermeyeceğini ifade eden Çalımbay, şöyle devam etti:
"Gerekirse takımı alır götürürüm buradan, Sivas’tan uzaklaştırırım. Ondan sonra direkt de maça geliriz ama öyle şeyler hep olacak, normal, bunlar kaçınılmaz. Herkes kendine göre bir senaryo yazabilir, kendine göre bir şeyler söyleyebilir. Ama ben bir daha söylüyorum, biz hem Sivasspor camiası olarak oynayacağız, hem de kendi şahsım ve oyuncularımın hepsi karakterli, kişilikli oyuncular. Sahada ne yapmamız gerekiyorsa biz çıkıp mücadelemizi vereceğiz."

Çalımbay, gelecek sezonla ilgili de her türlü transfer çalışmasını yaptıklarını, bütün amaçlarının Sivasspor’a faydalı olacak, kentin iklimini ve şartlarını kaldıracak kapasitede oyuncular kadroya katmak olduğunu kaydetti:

SİVASSPOR’UN İDMANI

Bu arada Sivasspor, Konyaspor maçı hazırlıklarını kulüp tesislerinde yaptığı idmanla sürdürdü.
Sivassporlu futbolcular, ısınma hareketleriyle başlayan idmanda pas çalışması ve kondisyona yönelik çeşitli çalışmalar yaptı.
Defans oyuncusu Uğur Kavuk, idmanda yaptığı açıklamada, son iki maçı da Sivasspor’a yakışan bir şekilde bitirmek istediklerini belirterek, "Çalışmalarımız o yönde sürüyor. İnşallah oradan galibiyetle dönüp Fenerbahçe maçında da aynı şekilde sürdürmek istiyoruz. Kazasız, belasız iki haftayı bitirmek istiyoruz" dedi.

AA

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...