Sinan Şamil Sam: Sağlık durumum iyi

Dünya kıtalar arası ağır sıklet boks şampiyonu Sinan Şamil Sam, bir hafta önce karaciğer yetmezliği nedeniyle kaldırıldığı hastaneden taburcu edildiği öğrenildi.

08 Ağustos 2015, Cumartesi 15:29
- A +
Sinan Şamil Sam: Sağlık durumum iyi
Alınan bilgiye göre, tatil yapmak için Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Atakent Mahlallesi’ndeki yazlığına gelen Sinan Şamil Sam, 2 Ağustos’ta fenalaşarak ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Silifke Devlet Hastanesi’nde yoğun bakım ünitesine alınan Sam’ın durumu hakkında hastaneden herhangi bir açıklama yapılmadı.

Hastaneden 2 gün önce taburcu edildiği öğrenilen Sam’ın sağlık durumunun normal olduğu kaydedildi.

"Boğazın Boğası" lakaplı WBC Dünya Kıtalar Arası Ağır Sıklet Boks Şampiyonu unvanına sahip Sinan Şamil Sam, yaşadığı rahatsızlığın ardından yaklaşık 5 yıldır karaciğer nakli bekliyor.
Yakalandığı karaciğer rahatsızlığının pençesinde yaşam mücadelesi veren Sam, profesyonel boks kariyerinde 2 kez dünya, 8 kez de Avrupa şampiyonu oldu.

Rahatsızlığı dolayısıyla boks kariyerini de noktalamak zorunda kalan Sam, doku uyumuna rağmen kilo ve damar yapısındaki farklılıklar nedeniyle kız kardeşinin ve kuzeninin organlarından da faydalanamadı. Diğer akrabalarından da uygun organ bulunamayınca, ringlerin efsane boksörü Sam, Sağlık Bakanlığı’ndan gelecek "organ" haberini bekliyor.

'Sağlık durumum iyi'


Karaciğer yetmezliği nedeniyle 2 Ağustos’ta hastaneye kaldırılan ve tedavisinin ardından taburcu edilen eski WBC Dünya Kıtalararası Ağır Sıklet Boks şampiyonu Sinan Şamil Sam, sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.

Eşi Funda, kızları Defne ve Nilüfer Sam ile birlikte Mersin’in Silifke ilçesinde tatil yapan "Boğazın Boğası" lakaplı Sinan Şamil Sam, gazetecilere yaptığı açıklamada, geçtiğimiz günlerde rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldığını, bir süre tedavi gördükten sonra taburcu olduğunu ifade etti.

Rahatsızlığı nedeniyle zaman zaman hastanede tedavi görmek zorunda kaldığını aktaran Sam, "Şu anda sağlık durumum iyi" dedi. Funda Sam ise eşi hakkında çıkan "yaşam mücadelesi veriyor" şeklindeki haberlere üzüldüğünü kaydetti.

AA

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...