Sinan Güler: Kendi oyunumuza bakıyoruz

A Milli Takımımız'ın guard'ı Sinan Güler, turnuva hakkında düşüncelerini açıkladı.

06 Eylül 2015, Pazar 16:02
- A +
Sinan Güler: Kendi oyunumuza bakıyoruz
A Milli Basketbol Takımımız'ın guard'ıSinan Güler de hem İtalya mücadelesini hem de turnuva hakkındaki düşüncelerini söyledi.

İşte Sinan Güler'in röportajı:
-Ergin Ataman dünkü maç için final maçı niteliğinde olacak demişti, sen final maçı öneminde bir maç kazandığınızı düşünüyor musun?
"Evet, final niteliğinde bir maç olduğunu söyleyebilirim. Turnuvanın ilk maçı hem motivasyon ve gidişat açısından çok önemli idi, hem de İtalya gibi yetenekli oyuncuların çok olduğu bir takıma karşı nasıl bir direnç göstereceğimiz önümüzdeki maçlar açısından çok kritikti. Maçın genelinde çok iyi mücadele ettik, sonunu da akıllı oynadık ve kazandık."

-Pianigiani maçın ardından Türkiye karşısında oynayamadıkları için şok olduğunu söyledi, siz sahada onları çaresiz bıraktığınızı fark ettiniz mi?

"Hazırlık sürecimiz boyunca hem rakipleri analiz ederken hem de kendi oyunumuzu belirlerken az çok kendimizi fark etmeye başlamıştık ve son hazırlık turnuvasında özellikle de Litvanya maçında dünkü direncin aynısını gösterdiğimize inanıyorum. Hem baskılı oyunumuz hem de rakibimizi düzeninden çıkarmak ve kendimize kolay sayı bulabileceğimiz anları yaratmak  konusundaki becerimiz İtalya'yı bayağı şaşırttı diye düşünüyorum."

-Şampiyonada oynayacağınız tüm maçlara hazırlık açısından yeterli vakit ayırabildiniz mi?
"Turnuva yaklaşırken maçları çok ard arda oynayacağımızdan dolayı maçların hepsine hazırlanmaya çalıştık. Her takımı az çok tanıyoruz, ve konsantrasyonumuz sağlamak açısından da gerekli olan bu zaten. Bu akşam karşılaşacağımız İspanya'nın da oyuncularını tanıyoruz, takımı biliyoruz ama biz kendi adımıza yapmamız gerekenlere konsantre olmalıyız."
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...