Serdar Bilgili'ye babalık davası

Serdar Bilgili'ye babalık davası

07 Temmuz 2016, Perşembe 02:30 Son Güncelleme: 07 Temmuz 2016, Perşembe 23:10
- A +
Serdar Bilgili'ye babalık davası

Serdar Bilgili'ye babalık davası

Milli atlet Melahat Kokalp’in ardından ABD’li güzellik uzmanı Ivy Sims de işadamı Serdar Bilgili’ye babalık davası açtı.

Sims, 200 bin lira doğum masrafı ile aylık 10 bin dolar nafaka istedi

Beşiktaş Kulübü'nün eski başkanı işadamı Serdar Bilgili'ye milli atlet Melahat Kokalp'in ardından ABD'li güzellik ve makyaj uzmanı Ivy Sims de babalık davası açtı.

DNA testi isteyen Ivy Sims, kızına hamile kaldıktan 13 gün sonra Bilgili'nin başka birisiyle evlendiğini öğrenince çok üzüldüğünü ve davalının kürtaj olma isteğini inancı gereği kabul etmediğini belirterek bebeği doğurduğunu açıkladı.

Davalının olayın gizli kalması için 2033'e kadar ayda 3 bin dolar ödemeyi kabul eden bir anlaşma gönderdiğini belirten Sims, 200 bin lira doğum masrafı ile kızı için aylık 10 bin dolar nafaka istedi.

Bodrum'da tanıştılar

Bodrum'da tanıştılar

İstanbul Aile Mahkemesi'ne açılan davaya göre Ivy Sims ile Serdar Bilgili, 2012'de haziran ayında ortak arkadaşları Seren Shvo'nun Bodrum'daki yaş günü partisinde tanıştılar.

Bilgili Amerika'ya gittiği zaman Los Angeles'ta yaşayan Sims ile sık sık birlikte oldu.

Bilgili ile başka ülkelerde de buluşan kadın, 2015 şubat ayında hamile olduğunu öğrendi.

Ancak Bilgili kürtaj olmasını ve çocuğu istemediğini bildirdi.

Bilgili, kürtaj operasyonu sonrası Sims'in tüm ihtiyaçlarını karşılayacağını, hayatı ve işiyle ilgili finansman desteği sağlayacağını söyledi.

Ancak Sims inancı gereği kürtaj olmadı ve bebeğini doğurmaya karar verdi.

Bu esnada davalının tavrında değişiklikler olmuş, daha önce çocuğu doğurduğu takdirde ilişkisini keseceğini söyleyen davalı, mahkeme dışı yollarla bu durumu çözmeye çalışmıştır.

Davalı Amerikalı avukatıyla bir anlaşma hazırlayarak müvekkilime yollamıştır. Gönderdiği anlaşma metninde müvekkilime 2016 Mart ayından 2033'ün Kasım ayına kadar aylık 3 bin dolar ödemeyi kabul etmiştir.

Bu anlaşmayla çocuğunu kabul eden davalı, esasen bu durumun ortaya çıkmaması çabası içindedir" dedi.

Aylık vermeyi önerdi

Aylık vermeyi önerdi

Birbirleriyle yazıştıkları whatsApp mesajları ile hastane faturaları, doktor raporları ve çocuğun doğum bilgilerini mahkemeye delil olarak sunan Ivy Sıms'in avukatı, "Müvekkilim 26 Kasım 2015'te bebeğini dünyaya getirmiştir.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.