MENÜ

Selahattin Baki: Bu oyunları tutmayacak

Fenerbahçe yöneticisi Selahattin Baki, Gençlerbirliği maçının ardından sert açıklamalar yaptı. Selahattin Baki, "Yediğimiz gole bakıyorum, kesinlikle ofsayt. Şimdiden de uyarımı yapayım. Bu golü Nazım'ın üstüne yıkmaya çalışacaklar, o işlere de girmesinler. Nazım'a değse bile, top ayaktan çıktığı anda zaten pozisyon ofsayt. Bu oyunları tutmayacak" şeklinde konuştu

14 Mart 2021, Pazar 22:00 Son Güncelleme:
- A +
Selahattin Baki: Bu oyunları tutmayacak

Selahattin Baki, "Bugünkü VAR operatörü, birkaç hafta önce oynanan maçta bizim yine ofsayt diye golümüzü iptal eden kişi. Bu kişinin kim olduğunun araştırılmasını devletimizden istirham ediyorum. Kendi geçmişinin, aile ilişkilerinin araştırılmasını istirham ediyorum.

Yediğimiz gole bakıyorum, kesinlikle ofsayt. Şimdiden de uyarımı yapayım. Bu golü Nazım'ın üstüne yıkmaya çalışacaklar, o işlere de girmesinler. Nazım'a değse bile, top ayaktan çıktığı anda zaten pozisyon ofsayt. Bu oyunları tutmayacak.

Artık tiyatroyu da geçti, çok tehlikeli bir hal almaya başladı bu iş. Daha önce bu camia biliyorsunuz operasyon yemiş bir camia. Tekrar Fenerbahçe camiasının sinir uçları ile oynanmaya başlandı. Artık bunun bilerek FETÖ'cü zihniyetin inanın bana bilerek Fenerbahçe taraftarının sinir uçlarıyla oynayıp insanları sokağa döküp kaos çıkarmaya çalışmalarına yoruyorum bu işi.

Bu kadar da net konuşuyorum. Artık futbolu, sporu her şeyi aştı bu işler. İki tane operasyon yapılıyor. Fenerbahçe iyidir, kötüdür o futbolun yorumu. Kardeşim sen kötü de olsan yediğin gol ofsaytsa saymayacaksın attığın gol, gol ise vereceksin.


Fenerbahçe hem burada hem Galatasaray maçında VAR'da görev alan bu kişiyle ilgili gereken işlemleri yapacak. Umarım kamu daha önce davranır. Gerekirse biz de bu kişinin tüm detaylarını açıklayacağız

Biz artık Fenerbahçe olarak dehşete düşüyoruz. Ben artık sindiremiyorum. Öfke katsayımız o kadar yükseldi ki nasıl davranmamız gerektiği konusunda ikilemde kalıyoruz. Ortada futbol diye bir şey kalmadı.

Sokaktaki birçok insan zannediyor ki bir yapay zeka ile bu çizgi çiziliyor. Hayır. Yapay zekanın ilk noktasını koyan zaten bilgisayarın başındaki operatör. Yani insan eli... Zaten manipülasyona açık. Yapay zekaya da kimse yıkamaz. Bunları yemiyoruz.

Devletimizden istirham ediyorum. Artık bu tür ilişkisi olan insanları lütfen deşifre edin. Lütfen futboldan bunları temizleyin. Yoksa bu sezon biter, önümüzdeki sezon kaldığımız yerden devam ederiz.

Hayatımda en çok sevdiğim şey futboldan bıkkınlık seviyesine geldim. Devletimizin de çok büyük futbolsever üyeleri olduğunu biliyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere... İstirham ediyorum artık" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Alper Pirşen ise "Aklımızla oynuyorlar. Bu arada güzel de bir detay söyleyeyim; Galatasaray maçının operatörü de aynı arkadaş. Bakın o maçta Mesut'un tam karşıdan bir pozunu çektiler ayak topa değmiş miydi değmemiş miydi; bize o görüntüyü net vermedikleri için o gün herkesin kafasında bir soru işareti kaldı. Biz daha sonra bunların çalışmalarını yaptığımızda o golün ofsayt olmadığı zaten ortaya çıktı. Operatör, o maçta top ayaktan çıktıktan sonra çizgi çiziyor bizi artık aptal yerine koymasınlar, yakalandılar. Hawk-Eye firması içerisinde çalışan kişilerin kim olduklarını biliyoruz. Artık Fenerbahçe'nin canını yakmaya hakları yok. O Hawk-Eye operasyonunun mutlaka bir cezası olacak. Fenerbahçe bu şirkete ve özellikle çalışanlarına hem burada hem Galatasaray maçında karşımıza çıkan kişi ile ilgili gerekenleri yapacak. Umarım kamu daha önce davranır ama biz de gerekirse bu kişinin tüm detaylarını açıklayacağız. Soruşturması bizim için gerçekten önemli" dedi.

"YENİ BİR DÜZENİN KURULMASI GEREKİYOR"

Alper Pirşen, Türk futbolunun iyi bir yere gitmesi için bir silkelenmesi gerektiğini dile getirerek, "Ters çevrilip dökülmesi ve sadece belli kişilerin kalması, yeni bir düzenin kurulması gerekiyor. Biz artık Fenerbahçe olarak gördüğümüz hakem faciaları karşısında gerçekten dehşete düşüyoruz. Taraftarımıza karşı sorumluyuz, biz kendimiz de birer taraftarız ve artık ben sindiremiyorum. Öfke kat sayımız o kadar yükseldi ki nasıl davranmamız gerektiğinde bile ikilemde kalıyoruz. Hem TFF hem kamu burada gerekli düzeni vermeli. Futbol futbol olmaktan çıktı. Bu ülkenin futbol değeri gittikçe düşüyor, futbol diye bir şey kalmadı. Nazım Sangare ile ilgili Selahattin Bey önemli bir şey söyledi, bir detay vereyim bu pozisyonla ilgili; Nazım Sangare'ye bağlayacaklar diye duyuyoruz. Nazım'a bağlayamazlar; niye bağlayamazlar çünkü Nazım Sangare'nin topla oynadığı kanaati varsa o zaman ofsayt çizgisi çizemezsin. O zaman da VAR'a gidip tespit etmek zorundasın. Eğer bir ofsayt tespiti yapıyorsan burada ofsayt yok. Az önce gösterdiğim fotoğraf ne kadar göründü kameralara bilmiyorum ama top ayaktan çıkmış. Kuralları biz hepimiz çok iyi biliyoruz. Artık insanları aptal yerine koymasınlar; 5 dakika sürdü 5. Bazen 9 saniye sürüyor bazen 5 dakika sürüyor. Artık bizim aklımızla oynamayın. Yayıncı mı göstermedi VAR odası mı bir türlü yayınlayamadı o çizgiyi mi uyduramadılar ne yaptılar bilmiyoruz ama bunlar artık kabul edilebilir şeyler değil. Gerçekten futbol olmaktan çıktı. Şurada verilen mücadele bazen çok kahpece yenilen bir golle hem moral olarak çökmemize sebep oluyor hem oyun planımızın çökmesine sebep oluyor. Bunlar artık katlanabilecek şeyler değil" şeklinde konuştu.YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...