Samsung akıllı telefon fabrikasını kapatıyor!

Paylaşılan raporlara göre Samsung, Çin pazarında Xiaomi ve Huawei markalarının gölgesi altında kaldı. Yaşanılan bu gelişmelerden dolayı teknoloji devinin, Çin’de bulunan fabrikalarından birini kapatma kararı alabileceği iddia edildi.

14 Ağustos 2018, Salı 15:33
- A +

Reuters tarafından yayınlanan raporda, Çin akıllı telefon pazarındaki payı her geçen küçülen Samsung’un, olası bir zararla karşılaşmamak adına, Tianjin‘de yer alan akıllı telefon fabrikasnı kapatmaya hazırlandığı belirtildi.

Bu fabrikadaki üretimi yavaşlatan şirket, Huawei ve Xiaomi gibi yerel üreticilere karşı rekabete girmekte oldukça zorlanıyor. Dev rakiplerinin, uygun fiyata dolu özellikli akıllı telefonlarını piyasaya çıkartmasının ardından, pazar payı %1 küçülen şirket, radikal bir karara imza atarak Çin’de yer alan iki fabrikasından birini kapatacak.

2001 yılında faaliyete geçen fabrikanın kapatılmasıyla ilgili henüz yetkililer tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak üst düzey bir yetkilinin, aktardığı bilgilere göre teknoloji devinin bir türlü popüler olamadığı Çin pazarındaki üretimini sınırlandırarak, yeni stratejiler üzerine odaklanacağı vurgulandı.

Bildiğiniz üzere dev firma, 160 milyar dolarlık bir yatırımla teknolojik bir devrime imza atmayı planlıyor. 5G gibi birçok dalda teknolojiler üretmeye hazırlanan firma ayrıca, katlanabilir telefonu Galaxy X üzerine de çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.