Samsun'da Falcon Fast heyecanı! VİDEO

Türkiye’nin İlk Ekstrem Spor Festivali Samsun Falcon Fest, yaşanan hava muhalefetine rağmen başladı. Beklenenden fazla esen rüzgar dolayısıyla bazı etkinlikler gerçekleştirilmedi.

04 Ağustos 2018, Cumartesi 19:16
- A +

Türkiye’nin ilk ve tek ekstrem sporlar festivali Falcon Fest, Samsun Büyükşehir Belediyesi ile SAMTAB işbirliğiyle bugün başladı. 9 Ağustos tarihine kadar sürecek festival Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu’nda düzenlendi. Festivalde Vezirsuyu Tabiat Parkı ve Şahinkaya Kanyonu olmak üzere iki ayrı alanda etkinlikler gerçekleşti. Festivalin ilk gününde kano, dragon bot, yamaç paraşütü, paramotor, base jump, slackline/highline, kaya tırmanışı, trekking ve dağ bisikleti branşlarında etkinlikler yapılması bekleniyordu.

Aşırı rüzar bazı gösterilere engel oldu!

Aşırı rüzgar nedeniyle ekstrem spor branşlarından paramotor ve base jump gösterisi yapılamadı. 320 metre yükseklikten çelik halatla yapılan highline gösterisi ise nefesleri kesti. Festivalin açılışı Samsun Valisi Osman Kaymak ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptı.


Bunlarla birlikte festival kapsamında 5 Ağustos 2018 tarihinde Türkiye’nin ilk uzun mesafe triatlonu olan Samsun Triatlonu Çobanlı İskelesi Atakum’da gerçekleşecek. Etkinlik kapsamında sprint (kısa), olimpik ve uzun mesafe olmak üzere üç ayrı disiplinde yapılacak yarışmalara 9 ülkeden 350 uluslararası sporcunun katılması bekleniyor.

YORUM YAZ

Sıradaki haber yükleniyor...