"Saldırı profesyonel işi"

Güvenlik uzmanlarının ortak yorumu: "110 km hızla giden bir otobüse yapılan iki atış da hedefi vurmuş. Tam bir profesyonel atışı. Saldırıda şoförün hedef alınması ise en kritik yön"

07 Nisan 2015, Salı 07:45
- A +
'Saldırı profesyonel işi'
Fenerbahçe kafilesine Trabzon'un Sürmene ilçesi girişinde yapılan silahlı saldırının şifreleri çözülmeye başlandı.

Saldırı için Rize değil de Trabzon ilinin seçilmesi, otobüs tam viyadüğe geldiği anda şarambole yuvarlanması için ateş edilmesi, bunun için de doğrudan araç şoförünün hedef alınması, otobüs üzerinde Fenerbahçe logosu ve yazısı olmamasına rağmen aracın tespit edilip ateş edilmesi, bu otobüsün takip edildiğini ve saldırının profesyonel bir ekip tarafından önceden planlanmış bir eylem olduğunu gözler önüne serdi.

SOĞUKKANLI ŞOFÖR FACİAYI ÖNLEDİ!

Güvenlik uzmanlarına göre; Fenerbahçe kafilesine yapılan çirkin saldırıda özellikle otobüs şoförü hedef alındı. Çünkü saldırganlar, şoförü öldürüp otobüsün de şarampole yuvarlanmasını istiyorlardı. Saldırganların hedefi, 7 Haziran'daki genel seçimler öncesinde Fenerbahçe üzerinden ülkeyi kaos ortamına sürüklemekti. Ama başından yaralanan otobüs şoförü Ufuk Kıran, büyük bir soğukkanlılıkla otobüsü durdurarak büyük bir faciayı önlemiş oldu.

UZMANLARDAN SALDIRIYLA İLGİLİ DETAYLAR

1- Bir taraftar veya holigan, bu ustaca atışı asla yapamaz. Her iki atış da ıskalamadan hedefine ulaşmış. Böyle bir atışı ancak profesyonel bir tetikçi yapabilir.

2- Bir kurşun otobüsün ön camından, diğer kurşun da şoförün koltuğunun yanındaki yan camdan girmiş. Yani iki atışta da seken bir kurşun yok. Hedefe isabet var.

3- 110 kilometre hızla giden bir otobüse saniyeler içinde iki atış yapıyorsunuz ve ikisi de hedefe ulaşıyor, sekme yok. Saldırının, bu işin uzmanları tarafından yapıldığının göstergesi.

4- Saldırıda şoförün hedef alınması en kritik yönü. Amaç otobüsün yoldan çıkmasını ve kaza yapmasını sağlamak. Saldırı ile ülkeyi derinden sarsmak hedeflenmiş.

(Sabah)

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...