Sakarya’da "Bisiklet Adası" kurulacak

Cumhurbaşkanlığı himayesinde kentte düzenlenecek 2020 Dağ Bisikleti Dünya Maraton Şampiyonası hazırlıkları kapsamında hayata geçirilmesi planlanan "Bisiklet Adası" projesiyle bisiklet branşına ulusal ve uluslararası alanda katkı sunulması hedefleniyor.

07 Kasım 2017, Salı 16:24
- A +
Sakarya’da düzenlenecek 2020 Dağ Bisikleti Dünya Maraton Şampiyonası kapsamında, bisiklet branşına ulusal ve uluslararası alanda katkı sunulması amacıyla "Bisiklet Adası" projesi hayata geçirilecek.

Sakarya Büyükşehir Başkan Zeki Toçoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, bisiklet branşında özellikle dağ bisikletinde adından söz ettiren bir şehir olma yolunda emin adımlarla ilerlediklerini kaydetti.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde Sakarya’da yapılacak 2020 Dağ Bisikleti Dünya Maraton Şampiyonası’nın ülkenin ve şehrin tanıtımına katkı sağlayacağını vurgulayan Toçoğlu, "Her yıl MTB Cup yarışları farklı bir temayla yine şehrimizde yapılacak. Bisiklet sporunun önemli ismini kadromuza dahil ettik. Bisiklet takımımız katıldığı yarışlarda güzel dereceler elde ediyor. Bu konuda iddialıyız. İnşallah Sakarya olarak bisiklet sporuna öncülük edeceğiz." ifadelerini kullandı.

- "Bisiklet sporunu yaygınlaştıracak çalışmaları hayata geçirmeye devam edeceğiz"

Toçoğlu, şampiyona öncesi yeni Sakarya Atatürk Stadı karşısındaki Sakarya Nehri kıyısında "Bisiklet Adası" kuracaklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Bisiklet Adası, ulusal ve uluslararası büyük organizasyonlara ev sahipliği yapacak, bisiklet sporcusu yetiştirmenin merkezi olacak, tanıtımımızda büyük rol oynayacak. Bu büyük organizasyon öncesinde gereken hazırlıklarımıza başladık. ’Bisiklet Adası’ projemiz de bunun bir tezahürüdür. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla uygulayacağı proje için şehrimizi pilot il ilan etti. Tabii bu çok önemli. Biz de burada üzerimize düşen ne varsa yapacağız. Bilindiği üzere yeni duble yol ve bulvarlarımızda bisiklet yollarımız yer alıyor. Yol ağımızı 30 kilometrenin üzerine çıkaracağız. Şehrin cazibe merkezlerine entegre şekilde bisiklet yolu ağımız oluşacak. Sakarya’da bisikleti ve bisiklet sporunu yaygınlaştıracak çalışmaları hayata geçirmeye devam edeceğiz."
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.