Şair Gençer O'nun İstanbul at yarış tahminleri

İstanbul at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Şair Gençer O günün programını değerlendirdi.

12 Ekim 2018, Cuma 10:38
- A +
Şair Gençer O'nun İstanbul at yarış tahminleri

12 Ekim Cuma İstanbul at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Şair Gençer O günün programını değerlendirdi.

Yarış Hızlı Gider İyi Yerde Takip Ederse ULAN BATOR Kazanabilir..

1.Ayak: 1900 metrede yapılacak olan hand17 yarışta ortalama puanlara bakarsak Aksakal ve Moskova Ateşi önde çıkıyor. Moskova Ateşi geçtiğimiz ay Ankara’da 2200 metrede Akarnejat önünde kazanmıştı. Daha sonra Moskova Ateşi Budakhan’ın kazandığı 2100 yarışta İstanbul’da 4’üncü kaldı. Genel durumu iyi olan bu atın favorilerden biri olması beklenebilir. Aksakal ise Sinanlı önünde kazandığı 1900 yarış ile dikkat çekti. Bu grupta iş yapacak atlardan biri Dalicim olabilir. 1200-1600 metrelerde etkili koşan bu atın son yarışı Gr.2’de olup ölçü almayalım. Bu atların yanına mesafe nedeniyle Erayhan yazılır.     

2.Ayak: Bu koşuya iyi hazırlık yaparak gelen taylar arasında Anatolian Gold 1000 metrede 1.00.7, Matbaacı 1.01.2, Invincible Lady 1200 metrede 1.15.2 yapmışlar. Orijinler tarafında ise Woodman kızı Cross Your Fingers’ın Havana Gold gibi iyi bir aygırdan olan yavrusu Jungle Man en iyi tay gibi gözüküyor. Bir diğer yabancı orijin ise Lasting Applause isimli kısrağın Authorized isimli aygırdan olan tayı Lasting Memory olacak. Free Turks, Rhythm Four Wheel ve Lizas ise beğendiğim diğer taylar.   

3.Ayak: Satış 2 olan bu yarışta çim pistte iyi sonuç almış atlar bir arada olup Dream Green, Can Oprah, Mutineer, Mavişim ve Darklove önereceğim atlardır. 

4.Ayak: Son yarışlarında şansızlıklar yüzünden kazanamayan Ulan Bator nalına çivi fazla kaçınca koşturulmamıştı. Bu kez Cheri Cheri Lady ile Copperfield’ın tempoda yüksek bir yarış yapmaları durumunda istedikleri gibi koşu gitmeyeceğinden Ulan Bator kazanmaya en yakın isim gözüküyor.

5.Ayak: Bu mesafede tecrübesi fazla olmayan isimlerin mücadelesinde Ayahna çok iyi durumunu koruyor olup favorim hatta ikinci banko adayımdır. Salvo rakip olarak yazılabilir.       

6.Ayak: Günün kapanış yarışında gözler Didactic üzerinde olacak. İyi yönde ilerleyen bu atın kazandığı koşulara bakarsak bir kez daha başarılı olması normal sonuç olacaktır. Tiniz Beyi, Rotabelli, Seraphic, Altın Kafes ve Magic Bullet diğer şans verdiğim atlardır. Joshua biraz geriledi ama toparlanıp sürprizi yapabilir. 

3            5            4            3            2            5

4            6            2                           //           8

2            3            1                           5            10

5            8            7                                          12

8            10          3                                          6

               1                                                         7

                                                                           3

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...