Şair Gençer O'nun Bursa at yarış tahminleri

Bursa at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Şair Gençer O günün programını değerlendirdi.

13 Ağustos 2018, Pazartesi 10:42
- A +

13 Ağustos Pazartesi Bursa at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Şair Gençer O günün programını değerlendirdi.

Maiden Koşularda BARIŞALIM ve MEZITHABER..

1.Ayak: Altılı ganyanın başlayacağı bu yarışta 1400 metre çimde 3 yaşlı taylar mücadele edecekler. Ova Kartalı ilk iki çim yarışı sonrasında 1200’de 1.15 biten yarışta 1.17 koşmuştu. Çimciliğin öne çıkacağı bu yarışta Ova Kartalı ilk atımdır. Feyat Baba son yarışı ile üzmüş olsa da bu yarışta bunun izlerini silmeye çalışacak. Ancak ilk başarısız çim denemesinden sonra burada ne yapar tahmin etmek zor. Diğer yanda Tamerinoğlu yavrusu Energin bu tip gruplarda her zaman kazanabilecek bir isim olup iki çim yarışına bakarsak daha da ileriye gidip kazanabilir. Cesur Mirza ve Kara Çelik sürpriz atlarım.             

 2.Ayak: Takip listemde ilk sırada olan Barışalım geçen koşusunda güvendiğim gibi bir kez daha öne çıkacaktır. Ağa Karaca yavrusu olan Barışalım bu grupta birinciliğe yakın olup bankomdur.

 3.Ayak: 4 ve yukarı yaşlı arap atlarının bu grubunda sürpriz yaşanabilir. Kısa mesafeye yatkınlığını bildiğimiz Mirzalağa ilk şansı verdiğim isimdir. Su Melek, Baba Emir, Kadirkaan, Çakırali ve My Cem diğer şans verdiğim atlardır. Kalabalı ve Hasan Abi diğer ihtimaller.                   

 4.Ayak: İkili tayların bu koşusunda kazandıkları yarış sonrası ikinci birinciliği arayan isimler var. Zozan girdiği tek çim koşuyu kazanmıştı. Di Force ise daha iyi olması gerekirken beklentilerimin altında gidiyor. World Fast, Bamsi, Last Winner ve diğer taylar koşu temposuna göre birincilik ihtimali bulunan isimlerdir.

 5.Ayak: 1800 metre çimde yapılacak olan koşuda Behramkale’ye kaybettiği son yarışından sonra Wasahof ilk şanslı gözüküyor. Aynı koşuda yer alan Depository’nin İstanbul’da kazandığı koşuyu dikkate alırsak Wasahof risk alınıp tek yazılabilir. Ildırbeyi en ciddi rakibidir.

 6.Ayak: Günün kapanış Koşusu 1300 metrede Maiden olup Mezithaber ilk iki koşusu sonrasında birinciliğe yakın gözüküyor. Erhan Yavuz ile start alacak tay bu jokeyi ile ikinci kez koşacak olup banko yazılabilir.   

9            2            2            8            1            6

3                           7            4            //           

2                           8            1            4            

//                          10          2                            

6                           11          6                            

1                           13          3                            

                              6-9        7-5                        

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.