Şair Gençer O'nun İstanbul at yarış tahminleri

İstanbul at yarış tahminleri. Fanatik hipodrom yazarı Şair Gençer O günün programını değerlendirdi.

20 Haziran 2018, Çarşamba 11:10
- A +
Şair Gençer O'nun İstanbul at yarış tahminleri
20 Haziran Çarşamba İstanbul at yarış tahminleri. Fanatik hipodrom yazarı Şair Gençer O günün programını değerlendirdi.
 
Kazandığı yarıştaki formunu koruyan MAKRİKÖY'e yine güveniyorum
 
1.Ayak: 2000 metrede yapılacak olan ilk ayak koşusunda mesafeyi iyi koşacak isimlerin fazlalığı ile sürpriz kokan bir yarış yapılacak. Öncelikle Şükrü üzerinde duracağım çünkü bu atın son iki yarışı iyi oldu. İdman durumu da çok iyi olan bu at yine iyi koşacaktır. Aslan Parçası form durumu ile beğendiğim isimlerden biri. Ünal Amca, Hergele ve Yeşil Yol diğer şanslılardır.  
 
2.Ayak: Maiden bu koşu iki isim hariç son yarışları vasatı aşmayan isimler var. Es Karayel Es son yarışında bir süre aradan sonra iyi koştu ve ikinci kaldı. Caruso’nun kazandığı bu grupta yarım boy ile Heycanlı önünde ikinci olan Victory Gallop yavrusu bu tay bu kez kazanmaya yakın olur. Heycanlı’nın rakip olmasını bekliyorum. Tolerans, Tuğrabey ve Hoppa üçlüsü cazip isimler olur.
 
3.Ayak: Gençtaha son yarışında Zağnos kazanırken üçüncü kalmıştı. Ankara’daki bu yarıştan geri dönen Gençtaha esasen Bursa’da iyi koşuyor ama sentetikte ilk koştuğunda kazanmış olan bu atın Kısa Vadeli iki koşu dahil bu pistte tecrübesi fazla. İzmir’de başarılı at binen aprantisi Enis Emre Doğru ile favorimdir. Doğuşan, Sonemir, Alsancaklı ve Neşetim rakipleri olur. Sökmen Bey geniş oyunlara ilavedir.  
 
4.Ayak: Sentetik pistte iki kez koşan ve ilkinde ikinci kalıp ikincisinde uzak farkla kazanan Makriköy kendisinden beklenen kariyeri yapma yolunda ilerliyor. Bu grupta banko yazabiliriz.
 
5.Ayak: Sedat Özcan koşusunda 1500 metrede hızlı bir yarış olacak. İlkaan hızlandıracağı bu koşuda önde gitmek isteyecektir. Abbas Yolcu’nun da hızlı bir at olacağını biliyoruz. Bavi Reş bu atları takip edecektir. Düzlüğe çıktıktan sonra Princess Di, My Billionaire bu mücadeleye dahil olur. Sonlarda ayakta kalan sprinterler olabilir.
 
6.Ayak: 2000 metrede yapılacak olan günün son koşusunda bölünen yarışın bu grubunda üç taya daha çok şans vereceğim. Tijiware artık bir yerde kazanmalıdır. Bu grup uygun bakalım usta jokeyi ile ne yapacak. One Eye One Heart ve Lord Commander ise rakipleridir.
 
8             3             5             5             4             6
1             5             3                            7             5
5             9             9                            3             2
6             10           2                            1            
9             11           6                            2            
                                1                                           
 

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...