Saçmaladık

Rijkaard saçma sapan goller yediklerini belirtip, “Gardımız düşünce farklı kaybettik ama bundan dersimizi çıkarıp, gereken müdahaleyi yapacağız” dedi.

05 Ekim 2009, Pazartesi 04:30
- A +
Saçmaladık

Galatasaray’ın başında çıktığı 16. resmi maçta ilk kez yenilginin hüznünü yaşayan Frank Rijkaard karşılaşma sonrası ilginç açıklamalar yaptı. Saçma goller yediklerini belirten Hollandalı teknik adam özellikle kalelerinde gördükleri ilk gol sonrası gardlarının düştüğünü söyledi. Mücadeleye iyi başladıklarını ve ilk yarıda üstün olan tarafın da kendileri olduğunu vurgulayan başarılı çalıştırıcı, “Bu yenilgiden iki ders çıkardık. Birincisi; pozisyon bulduğunuzda atmak zorundasınız. Atamazsanız, kazanamazsınız. İkincisi ise gol yediğinizde gardınız düşerse kaybedersiniz. Gereken müdahaleleri yapacağız. Tabiki bu hafta içerisinde milli takım arasının da getirdiği boşluk nedeniyle sorunlar üzerinde çalışacağız. Trabzonspor maçında bazı değişiklikler olacak. Takım üzerinde bir baskı yaratamayız. İlk altı hafta herkese nasıl bir ekip olduğumuzu gösterdik, yine aynı performansa ulaşacağız” dedi.

‘Sorumlu benim’
Rijkaard tüm sorumluluğu üzerine aldığını söyleyerek, “Bu mağlubiyeti üstleniyorum. Galip geldiğimiz zaman nasıl ayaklarımız üzerinde duruyorsak, yenildiğimizde de iki ayağımız üzerinde kalmayı biliriz. Bireysel olarak düşünmemeliyiz, hep beraber kazanıp, hep beraber kaybediyoruz” ifadesini kullandı.        

İlhan Güler

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...