"Sabır onun diğer adı"

Şener Özbayraklı'yı profesyonel yapan Keçiörengücü Teknik Direktörü Ahmet Yavuz, FANATİK'e çok önemli bilgiler verdi.

24 Haziran 2015, Çarşamba 02:30
- A +
'Sabır onun diğer adı'
Yaklaşık 6 yılım geçti Şener’le. Gördüğüm en çalışkan oyunculardan biriydi. En önemli özelliklerinden biri sabrı. Gökhan’ın yedeği olacak algısı var. Şuna eminim, gerekirse 1 yıl yedek oturur.

Artvin’den Keçiörengücü’ne geldiğinde henüz 17 yaşındaydı. Amatör olarak almıştık biz onu. Profesyonel yaptık. Daha sonra Bugsaş’ta da beraber çalıştık. Yaklaşık 6 yılım geçti Şener’le. Hayatımda gördüğüm en çalışkan oyunculardan biriydi. Hayatı sadece futbol. Ailesine inanılmaz bağlı. Öyle lüks peşinde değil, hâlâ ailesiyle birlikte yaşayan, geleneklerine bağlı, çok düzgün yaşayan bir çocuk. Sosyal yaşamı sadece ailesi.

Hiç değişmedi


..Ve en önemlisi 17 yaşında nasılsa şimdi de öyle. Karakter olarak hiç değişmedi, futbol olarak da hep üstüne koymaya devam etti. Bir o kadar da vefalı. Her zaman arar, görüşürüz. Futbolunu herkes izliyor, biliyor ama onun bu özellikleri futbol hayatında da bu merdivenleri çabuk çıkmasını sağladı. Fenerbahçe, sahada takımı için son ana kadar savaşacak karakterde bir oyuncu transfer etti.

Formayı bırakmaz

En önemli özelliklerinden biri de sabırlı yapısı. Şimdi Gökhan’ın yedeği olacak diye bir algı var. Ancak ben şunu çok iyi biliyorum; gerekirse bir sene bekler, sorun etmez, bozulmaz. Sadece çalışır ve o formayı alır, bir daha da kimseye bırakmaz. Gökhan’la önlü arkalı oynayacağı da konuşuluyor. Bu sisteme de çabuk uyum sağlar, hem önde hem arkada işini tam yapar.

Ömer Necati Albayrak
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.