Roberto Soldado 6 maçtan yırtmış!

Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde gerilimin yükseldiği anlarda Roberto Soldado'nun ucuz kurtulduğu ortaya çıktı. (Fotoğraflar: Yusuf Dursun, Murat Akbaş, Serkan Hacıoğlu, Saycan Sayım/Görüntüler: beINSPORTS)

19 Mart 2018, Pazartesi 14:20 Son Güncelleme: 19 Mart 2018, Pazartesi 14:33
- A +

Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde gerilimin yükseldiği anlarda Roberto Soldado'nun ucuz kurtulduğu ortaya çıktı.


​Fenerbahçe-Galatasaray derbisi her zamanki gibi yüksek gerilimli ve bol tartışmalı geçti.Golsüz biten dev maçın ardından hakem Bülent Yıldırım'ın kararları sıkça tartışılırken, özellikle Aykut Kocaman büyük isyandaydı.

 Serdar Aziz ile Roberto Soldado arasında yaşanan iki kritik pozisyonda penaltı verilmediğini iddia eden Kocaman, toplamda 3 penaltı düdüklerinin çalınmadığını ileri sürdü.
 Sürpriz şekilde Fernandao'nun yerine derbiye 11'de başlayan Soldado'nun ise bu pozisyonların devamında ciddi bir tehlike ile karşı karşıya kaldığı ortaya çıktı.
 


Kadıköy'deki mücadelenin ilk yarısında gerçekleşen pozisyonda Soldado, hakem Bülent Yıldırım'a itirazlarda bulunurken birden eliyle Bülent Yıldırım'ın kolunu aşağıya indirdi.
 


Fenerbahçe'nin İspanyol yıldızının penaltı isyanı sırasında hakem Bülent Yıldırım'a fiziki müdahale yapmasının es geçilmesi tecrübeli oyuncuyu minimum 3 olamak üzere 6 maça kadar bir cezadan kurtardı.
 

Futbol Disiplin Talimatı'nın 36.maddesinde yer alan sportmenliğe aykırı hareketin TFF mensuplarına karşı fiili müdahale içermesinin karşılığı 3 ile 6 maç men.
 

Bülent Yıldırım'ın bu hareketi kartsız geçmesi büyük bir hata olurken, Soldado'yu da ağır bir faturadan kurtarmış oldu.

Peki o madde ne diyor? İşte o maddede yazanlar:

İhlaliln TFF mensuplarına veya müsabaka görevlilerine yönelik olması ve fiili müdahale içermesi halinde;
a) Futbolculara 3 ila 6 müsabakadan men cezası 

İşte o ilgili madde.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.