Riekerink için karar verildi! Kritik tarih...

Riekerink için karar verildi! Kritik tarih...

23 Kasım 2016, Çarşamba 07:47
- A +

Galatasaray’da, son haftalarda aldığı Trabzonspor, Başakşehir ve Fenerbahçe mağlubiyetleriyle koltuğu sallanan Jan Olde Riekerink’in durumu belli oldu. (Hürriyet)

Fenerbahçe yenilgisi sonrası Riekerink’in yerine Fatih Terim, Igor Tudor hatta Favre gibi teknik adamların isimleri dahi ortaya atılıp yazıldı ancak Galatasaray yönetimin kararı ve tavrı tam tersi oldu.

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek ve yönetimi, Ocak ayı yani ligin ilk devresine kadar Hollandalı teknik adam ile yola devam etme kararı aldı.

6 HAFTALIK KRİTİK SÜREÇ - Kısaca Jan Olde Riekerink, başta Bursaspor olmak üzere ligin ilk yarısında kalan 6 haftada Galatasaray’ın Teknik Direktörü olarak görev yapacak. Bursaspor maçının skoru ne olursa olsun Riekerink’e devre arasına kadar süre verilecek.

Bu kalan 6 haftada Riekerink’in alacağı skorlar, oynattığı futbol ve puan tablosunda Galatasaray’ın yeri, Hollandalı’nın Mayıs ayına kadar vize alıp alamayacağını tayin edecek. Riekerink sınıfı geçerse de sezon sonuna kadar takımın başında kalacak.

3 ÖNEMLİ GEREKÇE - Galatasaray yönetiminin bu kararı almasında;

1- Geçen yıllardaki sık antrenör değişikliklerinin fayda getirmemesi

2- Sorunun sadece antrenör odaklı değil takım bütünlüğü noktasında yaşanması

3- Galatasaray Kulübü’nün içinde bulunduğu ekonomik zorluk ve yeni hocanın yüksek maliyeti gibi faktörler etkili oldu.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.