Red Dead Redemption 2'nin PS4 versiyonu çift disk olabilir

Rockstar Games tarafından geliştirilen Red Dead Redemption 2, yıl sonunda yapılacak The Game Awards 2018 etkinliği için oldukça güçlü bir aday olacak.

18 Ekim 2018, Perşembe 11:26
- A +
Red Dead Redemption 2'nin PS4 versiyonu çift disk olabilir

2010 yılında çıkan Red Dead Redemption oyunu sonrasında, bir kez daha geri döneceğimiz Vahşi Batı ortamına geri döneceğiz. Bizleri hem görsel hem de senaryo anlamında etkileyici bir oyunun beklediği her halinden belli diyebiliriz. Hal böyle olunca da, zaman azaldıkça günler de geçmek bilmiyor. Bu yetmezmiş gibi, gelmeye devam eden yeni detaylar ise sabırsızlığımızı arttırmaya da devam ediyor. Ancak sıradaki bilgi biraz ilginç olabilir. Tabi ki doğru ise...

Sizin de yukarıda gördüğünüz gibi, Japon oyun sitesi Game's Talk, Twitter hesabı üzerinden Red Dead Redemption 2 oyununun kutu tasarımı ile ilgili bir görsel paylaştı. Dünya genelindeki kutu tasarımının aynısı olacağını gördüğümüz bu görselde, Japonca yazılar olduğu için pek bir şey anlaşılmıyor, ama bizim dikkatinizi çekmek istediğimiz nokta, kutusunun arkasında yer alan bir detay. Hemen aşağıda da kırmızı ok ile işaret ettiğimiz yerde, çift disk olduğu anlaşılan bir sembol var. 

Bu sembolü, bu zamana kadar çıkan hiçbir oyunun kutusunda görmedik; çünkü, bu zamana kadar 50 GB boyutunu aşan bir oyun olmamıştı. Ancak Red Dead Redemption 2 oyununun boyutunun, Microsoft Store listelemesine göre Xbox One üzerinde 88.56 GB, PlayStation 4 üzerinde de 105 GB yer kaplayacağını hesaba katacak olursak, bu oyun haliyle tek bir diske sığmayacaktır. Bu durum da, oyunun Japonca versiyonunun kutusunun arkasındaki çift disk sembolünün nedenini açıklıyor gibi görünüyor. Bir diğer deyişle, anlaşılan o ki, Red Dead Redemption 2 oyununun PlayStation 4 versiyonunun kutusu sürümü çift disk ile gelecek. Haliyle Xbox One versiyonu da.

Şimdilik Rockstar Games tarafından konu ile ile ilgili herhangi bir açıklama gelmiş değil. (turunculevye.com)

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...