Red Dead Online beta Kasım ayının sonunda başlayacak

Red Dead Redemption 2 oyun dünyasına bomba gibi düştü. Oyunun çevrimiçi modunun bu ay geleceğini biliyorduk ve Rockstar’ın sahibi Take-Two Interactive Red Dead Online beta sürecinin Kasım sonunda başlayacağını doğruladı.

10 Kasım 2018, Cumartesi 11:50
- A +
Red Dead Online beta Kasım ayının sonunda başlayacak

Take-Two CEO’su Strauss Zelnick açıklamasında Red Dead Online için “bu ayın sonuna doğru açık beta yayınlanacağını ve Rockstar’ın bunun hakkında söyleyecek çok şeyi olacağını” belirtti. Zelnick kesin bir tarih vermedi ve fazla ayrıntıya girmedi, ama çevrimiçi modun en azından önümüzdeki birkaç hafta sonra yayınlanması sürpriz olmayacak.

Oyuncular Red Dead Redemption 2 hakkında artık fikir sahibi olsalar da çevrimiçi modu hala gölgede. Take-Two başkanı Karl Slatoff, Red Dead Online‘ın ilk Red Dead Redemption oyunundaki klasik çok oyunculu deneyimin bir evrimi olacağını, eğlenceli bir anlatı ve yeni kooperatif, rekabetçi karışımı bir deneyim sunacağını açıkladı.

Red Dead Online GTA 5’in izinden gidecek

Geliştiriciler, Red Dead Redemption 2‘nin tüm dünyasını kullanacaklarını ve Red Dead Online oyuncu tabanının ilk sürümde sevdikleri ya da sevmedikleri (GTA Online gibi) şeyler temel alınarak gelişimin oldukça akıcı olacağını doğruladılar.


Zelnick’in planı Red Dead Redemption 2’nin GTA Online’ın oyuncu tabanını kısmen alması fikrini de kapsıyordu. Take-Two GTA Online oyuncularının yeni Rockstar oyununu oynamak için oyundan vazgeçtiğine dair belirti görmediğini söylüyor. Elbette yeni çevrimiçi modun henüz gelmediği dikkate alındığında büyük bir anlam ifade etmiyor.

Rockstar Red Dead Online olmadan bile, Red Dead Redemption 2’nin gösterdiği performanstan memnun. Oyun 26 Ekim’den bu yana 17 milyondan fazla kopya dağıttı, ki bu ilk oyunun 8 yıl içindeki performansından daha fazla. Finansal raporda ortaya çıkan bu sayı, Red Dead Redemption 2’nin “satılan” kopyalarını değil, perakendeciler tarafından satın alınan ancak tüketicilere henüz satılmayan kopyaları da temsil ediyor. (psoyun)

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.