Ramil Guliyev: "Avrupa rekorunu deneyeceğim"

200 metre finalinde 19.76’lık derecesiyle Dünya şampiyonluğunun ardından Avrupa şampiyonluğunu da elde eden Ramil Guliyev, zaferin ardından konuştu. 28 yaşındaki milli atlet, “İstediğimiz sonucu elde ettik. İnanılmaz bir atmosferde mücadele ettik” dedi. Gelecekteki hedeflerini anlatan 28 yaşındaki milli atlet, “19.72 olan Avrupa rekorunu kırmak için elimden geleni yapacağım. Dünya şampiyonası ve Diamond Lig bu hedefimize ulaşmak için çok önemli olacak” yorumunu yaptı.

11 Ağustos 2018, Cumartesi 07:09
- A +
Ramil Guliyev: 'Avrupa rekorunu deneyeceğim'

Avrupa Atletizm Şampiyonası erkekler 200 metre finalinde 19.76’lık derecesiyle şampiyona ve Türkiye rekoru kırarak altın madalya kazanan Ramil Guliyev, zaferin öyküsünü ve hedeflerini anlattı.

Dünya şampiyonluğunun yanına Avrupa şampiyonluğu unvanını da ekleyen 28 yaşındaki milli sporcu, “Çok iyi bir yarış geçirdim. Mükemmel bir stadyum ve atmosferin içindeydik. İstediğimiz sonucu elde etmeyi başardık. Bizim için en önemlisi olan bu. Şimdi hedefimiz belli. 19.72 olan Avrupa rekorunu kırmayı deneyeceğiz. Diamond Lig ve Dünya şampiyonaları bu açıdan çok önemli olacak” diye konuştu.

‘Milli takım için...’

Bu sene atletizmin en prestijli organizasyonları olan Dünya şampiyonaları ve Diamond Lig’de mücadele edeceğini belirten Guliyev, “Katılacağım tüm organizasyonlarda zirveyi hedefliyorum” dedi ve ekledi: “Bu sene önce Avrupa rekorunu kırmak için elimden geleni yapacağım. Sonrasında ise milli takım ile yeni başarılar için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Takım halinde de madalyalar kazanmak istiyoruz.”

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...