"Rahat uyu Lefter şampiyon Fener!"

TFF 2018-2019 sezonunun adını Lefter Küçükandonyadis olarak belirlemişti. Fenerbahçe ligin ilk haftasında efsane futbolcuları için özel bir anma gerçekleştirdi. Spor Toto Tribünü’nde Lefter’in büyük bir görselinin olduğu pankart, ‘Rahat uyu Lefter, şampiyon Fener’ yazısıyla birlikte açıldı.

12 Ağustos 2018, Pazar 01:21 Son Güncelleme:
- A +
'Rahat uyu Lefter şampiyon Fener!'

Fenerbahçeliler 2018-2019 futbol sezonunun ilk haftasında tribünleri doldurup takımlarının galibiyetine katkıda bulunurken, son yıllarda derbiler dışındaki en kalabalık maçı oynadılar. Sarı- Lacivertliler, Ali Koç’un başkanlığa seçilmesinin ardından kombinelere gösterdikleri ilgiyle tribünlere döneceklerinin işaretini vermişlerdi. Dün gece Kadıköy’de 40 bini aşkın taraftar vardı. Fenerbahçeliler takımlarını desteklemekle kalmadı, 2018- 2019 sezonuna ismini veren efsane futbolcuları Lefter Küçükandoyadis’i de unutmadı. Taraftarlar karşılaşma öncesi Küçükandonyadis için görkemli bir kareografi gerçekleştirdi.

Lefter’li tişörtle ısındılar Spor Toto Tribünü’nde Lefter’in görselinin bulunduğu büyük bir pankart açıldı. Koreografi açıldıktan sonra altında da “Rahat uyu Lefter. Şampiyon Fener” yazısına yer verildi. Futbolcular da Lefter’i unutmadı. Sarı-Lacivertliler ısınmak için sahaya üzerinde Küçükandonyadis’in fotoğrafının bulunduğu tişörtlerle çıktı.

Başkan Koç’tan aileye plaket

Tribünler Lefter’i görkemli bir şekilde anarken yönetim de Küçükandonyadis ailesini unutmadı. TFF üyesi Ali Düşmez’in de yer aldığı törende Başkan Ali Koç, Lefter’in eşi, kızları ve torunlarına plaket verdi. Ali Düşmez de aileye forma hediye etti. Plaketi vermeden önce taraftara seslenen Koç, “Küçükandonyadis ailesinin 4 kuşağını konuk etmekten dolayı mutluluk duyuyoruz. Lefter’imizin anısına bu sezonumuzu unutulmaz kılacağız. Onun Fenerbahçe sevgisi ve aidiyeti bize kılavuz olacak. Lefter sezonunda büyük başarılar kazanmayı umuyorum. Şansımız bol, yolumuz açık olsun.” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...