Phillip Cocu'dan transfer açıklaması

İsviçre kampının son gününde gazetecilerle sohbet eden Hollandalı teknik adam Cocu, “Transferler belki alışılmıştan biraz geç gerçekleşecek. Ancak önemli olan sabırla bekleyip, doğru oyuncu seçimini yapmak” diye konuştu.

20 Temmuz 2018, Cuma 06:00
- A +
Phillip Cocu'dan transfer açıklaması
Fenerbahçe’nin yurt dışındaki ilk çalışma etabı olan İsviçre kampı, 3-0 kazanılan Fulham maçıyla sona erdi. Teknik direktör Phillip Cocu, kampın son gününde gazetecilerle sohbet etti. 47 yaşındaki çalıştırıcı takımın son durumundan, transfer çalışmalarına kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe gibi büyük bir takımda herkesin baskıyla başa çıkmayı öğrenmesi gerektiğini söyleyen Cocu, “Hep eleştiri olacak. Son derece normal. Baskı altında performans göstermeye alışmalıyız” dedi.

‘Doğru anı bekleyeceğiz’

Hollandalı teknik adam, transfer çalışmalarıyla ilgili olarak, “Transferler, alışılmıştan biraz geç gerçekleşecek. Bunun en önemli sebebi, UEFA’nın bize getirmiş olduğu kısıtlamalar ama bu asla bir bahane olamaz. Şu anda önemli olan kendi futbol tarzımıza uyan, ihtiyacımız olan pozisyonlar için sabırlı bir şekilde çok çalışarak doğru oyuncuları buraya getirebilmek. Her zaman bunun için en doğru anı bekleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Transferde son dakika! Bas Dost imzayı atıyor...

‘Zamana ihtiyaçları var’

Phillip Cocu, genç transferler Barış Alıcı, Berke Özer ve Ferdi Kadıoğlu’nun büyük potansiyele sahip olduğunu söyleyerek, “Onları bu nedenle transfer ettik. Yeteneklerini net bir şekilde görebiliyoruz. Halen öğrenecekleri şeyler var çünkü çok genç yaştalar. Maç temposuna adapte olmaları için zamana ihtiyaçları var. Haftada 3 maç oynamak kesinlikle onlar için zor olacak” diye konuştu. Cocu, yaptıkları 3 transferin, kulübün felsefesindeki değişimin bir işareti olduğuna dikkat çekti.

‘Takımın gelişiminden memnunum’

47 yaşındaki teknik adam son olarak takımın genel durumuna değinerek, “Çok iyi çalıştık ve gelişim gösterdik ama henüz istediğimiz noktada değiliz. Şu anda forvet eksiğimiz var. Ancak gol atmak için sadece bir oyuncuya bağlı olmamalıyız. Diğer futbolcular da sorumluluk almalı. Eğer forvetiniz yoksa, iş onlara kalıyor. Ben şu anda tamamen elimdeki fit, oynamaya hazır oyunculara odaklanmış durumdayım. Takımın gelişiminden, çalışmasından çok memnunum, mutluluk duyuyorum. Takım halinde gelişmeye devam edeceğiz” dedi.

Damien Comolli'den Aatif ve Dirar: Kendinize kulüp bulun!

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...