PFDK sevklerine değerlendirme: İşi en zor olan...

Olaylı Galatasaray-Fenerbahçe derbisi sonrası disiplin sevkleri belli oldu. Galatasaray'da başkan Mustafa Cengiz, teknik direktör Fatih Terim, Hasan Şaş ve dört futbolcu, Fenerbahçe'den ise iki futbolcu PFDK'ya sevk edildi. Fanatik Gazetesi yazarı Deniz Çoban, sevklerle ilgili Fanatik TV'ye değerlendirmelerde bulundu.

06 Kasım 2018, Salı 18:08
- A +

Galatasaray - Fenerbahçe derbisinin ardından yaşanan olaylar sonrası disiplin sevkleri belli oldu.

Galatasaray'dan başkan Mustafa Cengiz ve teknik direktör Fatih Terim sportmenliğe aykırı açıklamalar, Hasan Şaş, Ndiaye, Donk ve Rodrigues saldırı; Mariano, Abdurrahim Albayrak, Uğur Yıldız, Fahri Yılmaz, Eray Sözen ve Hande Sümertaş da talimatlara aykırı hareketleri sebebiyle PFDK'ya sevk edildi.

Fenerbahçe cephesinde Roberto Soldado, Jailson saldırı; kulüp görevlileri Bülent Ataş ve Ali Bozan talimatlara aykırı hareketleri sebebiyle PFDK'ya sevk edildiler.

Fanatik Gazetesi yazarı Deniz Çoban, sevklerle ilgili Fanatik TV'ye değerlendirmelerde bulundu.

Maçta kart görmeyen Donk ve Rodrigues'in sevkiyle ilgili konuşan Deniz Çoban, "PFDK bu sevkle bir anlamda kendini hakem yerine koyarak, UEFA'nın hiç istemediği bir tavır sergilemiş oldu." dedi.

Donk ve Rodrigues'in sevkini hakeme küfür ettiği için görüntülerden PFDK'ya sevk edilen Caner Erkin sevkine benzeten Deniz Çoban, "Bu da demek oluyor ki; TFF'nin ceza verirken elini korkak alıştırmayacağını en alt sınırın üstünden vereceğini düşünüyorum" dedi.

Mustafa Cengiz'in sevkini değerlendiren Deniz Çoban, "Muhtemelen 50 bin Lira para cezası ve 45-120 gün arasında hak mahrumiyeti alacaktır" dedi.

Fatih Terim'in hakaret, tehdit ve sportmenliğe aykırı hareket nedeniyle sevk edilmesine dikkat çeken Deniz Çoban, "Hakaretin 3-7 maç, tehditin 3-7 maç burada Fatih Terim'in cezasının 3 ile başlayıp, 10-12'ye kadar gideceği görünüyor." dedi.

Hasan Şaş'ın disipline sevkiyle ilgili konuşan Deniz Çoban, "İşi en zor olan Hasan Şaş. Rakibe saldırıyor, saldırısını devam ettiriyor ve sahada oyuncu kovalıyor... Yani Hasan Şaş'ın 7-8 maç ceza alacağı gibi görünüyor."

YORUM YAZ

Sıradaki haber yükleniyor...