PFDK'nın tutarsız kararları

PFDK'nın tutarsız kararları

06 Mayıs 2017, Cumartesi 11:27
- A +

Her platformda gelişim içinde olduğu söylenen Türk futbolu, tam aksine karanlık bir bilinmeze doğru tüm hızıyla ilerliyor.

‘Yönetimsizlik’ ve adam kayırmanın tavan yaptığı TFF ve kurullarının arka arkaya verdiği tutarsız kararlar da Türk futbolunun kalitesini her geçen gün ayaklar altına alıyor...

Son olarak Rize’de yaşanan saldırı olayının ardından, futbolculara verilen kamu vicdanını zedeleyen hafif cezalar ve ardından bu da yetmezmiş gibi Tahkim Kurulu’nun görüntülerle de sabit olan kavgacı futbolcuların cezalarında indirime gitmesi Türkiye’nin gündemine oturdu.

İşine geldiği zaman talimatları hiçe sayarak, cezaları hafifletebilmek adına her türlü tutarsızlığa imza atan PFDK’nın, yeri geldi mi kuralları en ufak detayına kadar uygulaması ise son oynanan F.Bahçe-Ç. Rize maçında kanıtlandı.

PFDK, Sarı-Lacivertliler’e talimatlarda belirlenen zaman diliminden sonra sahayı suladığı için cezayı anında kesti.

Talimatlara göre, maçtan 60 dakika önce saha sulama işlemlerinin tamamlanması, bundan sonra yapılacak sulama işlemleri için hem TFF temsilcisinden hem de rakipten onay alınması gerekiyor.

Ancak Fenerbahçeli yetkililer, maçın başlamasına 15 dakika kala yaklaşık 1 dakikalık bir sulama işlemi yaptı.

Bu olay da rapor edilince yaşanan büyük kavgalarda yazılı talimatlarla değil de ‘sözlü’ talimatlarla hareket eden PFDK, 15 bin TL’lik cezayı Fenerbahçe’ye kesti...

Bu ceza aynı zamanda TFF ve kurullarında yeri geldi mi en ufak detayların bile uygulandığını ortaya koydu.

İŞTE TEMSİLCİ RAPORU

İŞTE TEMSİLCİ RAPORU

F.Bahçe’ye 15 bin lira ceza kesilmesine neden olan maçın temsilcisinin raporu şu şekilde:

“Müsabakanın eksi 15’inci dakikasında misafir takımın olumlu talebi ve temsilci izni olmadan yeşil zeminin her iki yarı alanının orta saha ile ceza sahası arası sulanmaya başlamış ev sahibi takım idari menajeri Hasan Çetinkaya tarafımdan uyarılmış.

Onun ikazı ile stat görevlileri müdahale ederek sulama işlemini sonlandırmıştır.

Sulama işlemi yaklaşık bir dakika sürmüştür.(Habertürk)

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.