Parmağınızı dokundurun, yeter

Android'in bu popüler uygulaması, parmak izi destekleyen uygulamalar arasına katıldı!

10 Şubat 2016, Çarşamba 14:15
- A +
Parmağınızı dokundurun, yeter

iPhone 6S'teki TouchID'yle birlikte mobil parmak izi tarayıcılarına bir tür standart geldiği söylenebilir, fakat geçtiğimiz 12 aylık süre boyunca Nexus 6P ve Sony Xperia Z5 gibi amiral gemisi modelleri de entegre bir digital tarayıcıyı standart hale getirdiler.

Diğer yandan yeni bazı geliştirmelerle parmak izi tarayıcılarının hepsi giderek çok daha işlevsel bir kullanım kazanmaya devam ediyor. Bu işlevsellikte önemli bir payı olan parola yöneticisi 1Password'un Android versiyonunun aldığı yeni bir güncelleme de uygulamanın kilidini parmak iziyle açma desteği getirdi.

Önemli bir ayrıntıyı da eklemekte yarar var; uygulamanın bu en son versiyonu yalnızca Marshmallow'un entegre parmak izi desteğiyle çalışıyor. Güncelleme yalnızca parmak izi kısmına bir güzellik getirmekle kalmıyor, uygulamanın tasarımı da genel olarak Android'in yeni tasarım felsefesi Material Design'a göre biçimlendiriliyor.

Bazı üst düzey özellikler için ücret ödemeniz gerekse de, uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.Daha fazlası için www.chip.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...