Pahalı dediğin, böyle olur!

Uzun zamandır beklenen oyunun açıklanan fiyatları, koca bir ülkeyi hayal kırıklığına uğrattı!

06 Ağustos 2015, Perşembe 00:02
- A +
Pahalı dediğin, böyle olur!

Avustralyalı Rock Band hayranları, Rock Band 4'ün yerel yayımını bir süredir heyecan ile beklemekteydi. Şimdiye kadar, oyunun Avustralya'da ne kadara mal olacağı hakkında pek bir bilgi bulunmuyordu. Şimdi ise Kotaku'nun bildirimi ile beraber oyunun ve oyun ile beraber sunulan plastik aksesuarların fiyatı hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı.

Ekim ayında piyasada olacak olan ana oyunun fiyatı 99.95 dolar olacak ve Avustralya'da bir oyun için bu fiyat oldukça normal. Ancak gitar eklentisi, oyunun fiyatını 249.95 dolara yükseltirken, tüm grup paketi (gitar, bass, mikrofon ve davul seti) 499.95 dolar tutacak. Bu fiyatları ödemek için, gerçek bir Rock yıldızı olmanız bile gerekebilir...

Tam Rock Band 4 deneyimini yaşamak isteyenler, oyunun ABD fiyatlandırmasına göre çok daha yüksek fiyatlar ile karşı karşıyalar. Oyunun ABD sürümü, temel oyun için 59.99 dolar, gitar ile beraber 129.99 dolar ve tam grup paketi için 249.99 dolar tutmakta.

Home Entertainment Services tarafından Kotaku'ya söylenene göre, fiyatların bu kadar yüksek olmasının sebebi, ürünlerin ABD yerine Avrupa'dan satın alınıyor olmaları.

Durum böyleyken, ülkemizde zaten uçup gitmiş bir halde bulunan oyun fiyatlarını da düşündüğümüzde, varın Rock Band 4'ün kaç TL olacağını siz tahmin edin...

Resimlerle: LEGO Rock Band

Kaynak: CHIP Online

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...