P&G 30 milli sporcu ve annelerini desteklemeyi sürdürüyor

P&G ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Olimpik Anneler projesiyle 2018-2019 döneminde anneleriyle birlikte milli sporcuları açıkladı. P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu “Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları yolunda desteklediğimiz tüm sporcularımız ve anneleriyle gurur duyuyoruz” dedi.

25 Haziran 2018, Pazartesi 23:21
- A +
P&G 30 milli sporcu ve annelerini desteklemeyi sürdürüyor
Pantene, Ariel, Fairy, Orkid ve Prima gibi lider markaları bünyesinde barındıran P&G’nin Olimpiyat Oyunları global sponsorluğuna paralel olarak Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) iş birliğiyle hayata geçirdiği Olimpik Anneler projesinde 2018-2019 dönemi start aldı. P&G’nin geçtiğimiz yıl 30’uncu yılı nedeniyle 30 milli sporcuyu ve annelerini desteklenmeye başladığı projede, Olimpiyat altın madalyalı Milli Güreşçi Taha Akgül ve annesi Gülbahar Akgül de yer alıyor. 2014 yılında başlayan Olimpik Anneler, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları yolunda milli sporcuları ve annelerini destekleyerek Türkiye’de çocuklar ve gençler arasında spor kültürünün yaygınlaştırılmasını amaçlıyor. Proje geçtiğimiz yıl ülkemizi PyeongChang 2018 Kış Olimpiyatları’nda kayaklı koşu branşında temsil eden Hamza Dursun’un yanında yer alarak Dursun ailesini Güney Kore’de ağırladı.

 “Sporcularımız ve anneleriyle gurur duyuyoruz”

Türkiye’de sporu her alanda desteklediklerini belirten P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, şöyle konuştu: “P&G olarak 2010 yılından bu yana Olimpiyat Oyunları’nın sponsoruyuz. TMOK iş birliğiyle Türkiye’ye özel başlattığımız Olimpik Anneler projesi, globalde yürüttüğümüz bu sponsorluğa farklı bir boyut kazandırmamız açısından çok değerli. Çocuklarımızı spora yönlendirmeyi amaçladığımız projede “Çocuğuna spor yaptıran her anne, bir Olimpik Annedir” diyoruz. Bu nedenle sadece milli sporcularımızı değil, bu sporcularımızı yetiştiren anneleri de destekliyoruz. Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları yolunda desteklediğimiz tüm sporcularımız ve anneleriyle gurur duyuyoruz.”

 “Olimpiyatlara daha iyi şekilde hazırlanmalarına katkı sağlıyor”

TMOK Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener ise açıklamasında: “Sporcularımızın Olimpiyat hayallerini sürdürmesine ve Olimpiyatlara daha iyi şekilde hazırlanmalarına önemli katkılar sağlayan Olimpik Anneler projesini P&G ile bu yıl da sürdürdüğümüz için oldukça memnunuz. Bu proje aynı zamanda çocuklarımızın genç yaşta spor kültürü edinmeleri ve spor yapmaları için anneleri teşvik ediyor ve çocuklarını spora başlatmaları konusunda onlara destek oluyor. Projeyi bu yönüyle de çok değerli buluyoruz” dedi.
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.