'Oyun oynuyorlar'

Ali Dürüst, “Disiplin olayı maçı ikinci planda bıraktı. Sayın Federasyon Başkanı, kendi kulübünün başındayken yaptığı icraattan dolayı, kulübü şu an UEFA kapısında. Belli bir oyun oynanıyor, maçlar bitince konuşacağız” dedi

03 Mayıs 2012, Perşembe 02:34
- A +
'Oyun oynuyorlar'

Galatasaray İkinci Başkanı Ali Dürüst’tan çarpıcı sözler: “Maça çıkarken maç gündemden düştü. Bu disiplin olayı maçı ikinci planda bıraktı. Bu sabah gazetelere baktığınız vakit, Galatasaray-Trabzonspor maçı sayfaların altında yer aldı. Gündemden maçı düşürdüler, hakemin de olumlu olumsuz katkılarıyla böyle bir hava oluştu, sonuçta puan kaybettik. 10 aydır disiplin ile ilgili hiçbir yerde olmayan Galatasaray, tam Süper Final’de birden bire gündeme geldi. Etik Kurulu raporunda göreceksiniz; bununla ilgili hiçbir şey yok. Yani disipline verilmesi adına hiçbir olay yok. Olmadığı da zaten belli olacak. Sonunda bu maçı gündemden düşürüp, hepimizin motivasyonu bu maçtan başka yere çekildi. O oyun da tutmuş oldu. O yüzden 2 puan kaybettik...”

‘Gelecek için endişeliyiz’
“Fenerbahçe’nin basın toplantısını izlemedim. Artık belli bir oyun oynanıyor. Şu anda kalan iki maçımız var. Onları bitirdikten sonra daha rahat konuşacağız. Futbola zarar vermeme adına temkinli oluyoruz. İtirazlarımızı ortaya koyduk, endişelerimizi dile getirdik. Artık bunun üstüne fazla söyleyebileceğimiz bir şey yok. Sayın Federasyon Başkanı’nın kendi kulübü başkanıyken yaptığı icraattan dolayı, kulübü şu anda UEFA’nın kapısında. Artık buna söylenecek fazla bir şey yok. Savunma yapacak bir şey yok. Bizim savunmamızı gerektirecek bir olay yok. Dolayısıyla niye disipline verildik? Bunu anlamaktagüçlük çekiyoruz. Bence Futbol Federasyonu yönetim kurulu yanlış bir uygulama yapmıştır. Türk futbolunun geleceği için endişeliyiz. Olay futbolun dışında cereyan ediyor.”

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...