"Onu parayla bağladım"

3 Kasım 1993'teki bu maç için Ahmet Çakar Twitter'da, "Her şey düzgün olsa idi; G.Saray İstanbul'da M.United'ı eleyip ilk kez Şampiyonlar Ligi'ne giremezdi..." diye yazmıştı.

07 Eylül 2011, Çarşamba 10:56
- A +
'Onu parayla bağladım'

Ali Sami Yen Stadı'nda 18 yıl önce oynanan Galatasaray-Manchester United maçı 0-0 sona erince sarı-kırmızılılar ilk maçtaki 3-3'ün avantajıyla Şampiyonlar Ligi'ne girmişti. 3 Kasım 1993'teki bu maç için Ahmet Çakar Twitter'da, "Her şey düzgün olsa idi; G.Saray İstanbul'da M.United'ı eleyip ilk kez Şampiyonlar Ligi'ne giremezdi..." diye yazmıştı. SABAH, bu iddiayı MHK eski Başkanı Ahmet Güvener'e sordu. İşte Güvener'in verdiği yanıt: "Sami bu olayı bana ve birçok insana anlattı. Kurt Röthlisberger'i parayla bağladığını söyledi. Bana ne zaman bu konuyu açmaya kalksa 'Daha fazla konuşma. Ben MHK Başkanı'yım. Türkiye'deki hakemlerin başındayım. Böyle şeylerden çok rahatsız oluyorum" derdim. Ama 'Röthlisberger'i parayla bağladım' dediğini defalarca duydum. Yapıp yapmadığını bilmem. Ama anlattığına şahidim. Benim anlayışımda, yapıldıysa da anlatılacak şey değil, yapılmadıysa da anlatılacak şey değil."

AHMET ÇAKAR NE DEMİŞTİ?
Her şey düzgün olsa idi; G.Saray İstanbul'da Manchester United'ı eleyerek ilk kez Şampiyonlar Ligi'ne giremezdi. GS'lilerin milat dediği maçı siz bir de Sami Çölgeçen, Röthlisberger ve Adnan Polat'a sorun. Ağır iddia: Ben ve Çölgeçen bir odaya gireceğiz. KURAN'ı da masaya koyacağız ve en sevdiklerimiz üzerine yemin edeceğiz. Ben diyeceğim ki; 2 Kasım 1993 gecesini hatırlıyor musun? Hani Sarıyer Urcan'da yenilen balıktan sonra saat 24:00... Sami gözlerime bakıp 'Eeee' diyecek. Kurt Röthlisberger sana "I can help you because tomorrow is very important for Turkey and GS" (Sana yardım ederim çünkü yarın Türkiye ve GS için çok önemli) dedi mi diyeceğim. Elimiz KURAN'da ve en sevdiklerimizin üzerine yemin ederek."

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...