Onu eski bir şampiyon keşfetti

Avrupa Şampiyonası’nda altın madalya kazanan ilk kadın güreşçimiz olan Yasemin Adar’ın başarısı memleketi Balıkesir’de de gururla karşılandı. Baba Naim Adar, kızını güreşe teşvik eden ismin; eski Avrupa şampiyonu Aslan Seyhanlı olduğunu söyledi.

12 Mart 2016, Cumartesi 00:02
- A +
Onu eski bir şampiyon keşfetti
Avrupa Güreş Şampiyonası’nda kadınlar 75 kilo finalinde Rus Alena Starodubtseva’yı 7-0’lık sonuçla yenen ve Türkiye’ye tarihinde kadınlarda ilk altın madalyasını kazandıran milli güreşçi Yasemin Adar, başta ailesi olmak üzere hemşerileri Balıkesirliler’e büyük mutluluk yaşattı.

‘Kalp krizi geçirebilirdim’

Yasemin’in tüm müsabakalarını televizyondan izlediğini söyleyen fırıncılıktan emekli baba 53 yaşındaki Naim Adar, “Finali izlerken, heyecandan duramadım. Allah korusun, heyecan ve sevinçten kalp krizi geçirebilirdim” dedi.

Baba Adar ayrıca kızının spor hayatını anlatırken şöyle konuştu: “Bizim ailemizde güreşçi yok. Ancak güreşi ailece severdik. Yasemin, spora atletizmle başladı. Gaziosmanpaşa Anadolu Lisesi’nde atletizm takımındaydı. Atletizm sayesinde Balıkesir Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na girdi. Okuldayken Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde görev yapan eski Avrupa Şampiyonu Aslan Seyhanlı’nın da teşvikiyle Gençlik Merkezi’nde güreşe başladı. Kızımın başarısında Aslan hocamın büyük emeği ve katkısı var. Yasemin daha önce Balıkesir ve Türkiye Şampiyonu oldu. 2013 Akdeniz oyunlarında mücadele etti ve 72 kiloda altın madalya kazandı. Şimdi Niğde’de beden eğitimi öğretmenliği yapıyor. Edirne Trakya Birlik Spor Kulübü’nde güreşiyor. Bundan sonra hedefimiz Olimpiyat Şampiyonluğu olacak. Bunu da başaracağına inanıyorum.”

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...