Onsuz tarih asla yazılmaz

Başkan Adnan Polat, 16 Ekim'deki 104. yıl kutlamaları nedeniyle muhteşem bir organizasyon yapacaklarının müjdesini verirken, 'Bu süre içinde öylesine müthiş bir tarih oluşturduk ki, dillere destan' dedi.

03 Ekim 2009, Cumartesi 04:30
- A +
Onsuz tarih asla yazılmaz

Başkan Adnan Polat, Galatasaray Dergisi’nin ekim sayısındaki yazısında iddialı açıklamalarda bulundu. Sarı-Kırmızılı kulübün 104 yılda geldiği noktaya dikkati çeken Polat, yazısında şu görüşlere yer verdi: “Ali Sami Bey’in 104 yıl önce ektiği bir düşünce; bugün eyleme dönüşmüş, alışkanlık oluşturmuş, bir karakter kazanmış ve Sarı-Kırmızı renklerle ömrümüzün sonuna dek sürecek bir sevda, bir kültür olmuştur. Bugün kulübümüz, 100 milyon Dolarlık bütçesi, 300’ü aşkın profesyonel çalışanı ve bin 500’ü aşkın sporcusuyla adeta devasa bir holdingdir. Galatasaray, büyüklük sıralamasında Türkiye’nin birçok sanayi şirketinin çok önünde bir yerdedir. İşte bu somut gerçeği daha somut bir biçimde gözler önüne serebilmek için, Türkiye’de ilk kez yapılacak bir organizasyonun hazırlığı içerisindeyiz. 104. yılımızı kutlayacağımız ekim ayının 16’sında, sayıları 2 bine ulaşan sporcularımız ve çalışanlarımız bir araya gelecek. Bu büyük buluşma, Galatasaray’ın 1905’ten bugüne kat ettiği yolu gösteren sürecin sembolik, ama mükemmel bir resmini oluşturacak.”

‘Ne yapıyorsan, onu yap’
Bir latin deyişinin, ‘Ne yapıyorsan, onu yap’ dediğini hatırlatan Polat, “Galatasaray Kulübü olarak 104 yıldır tüm yaptıklarımızla müthiş bir tarih oluşturduk. Bu öyle bir tarih oldu ki, bugün Türk sporunun tarihi onsuz asla yazılamaz. Bu nedenle de Galatasaray Türkiye’dir. Aldığımız miras, yaşattığımız gelenek, bize bir Galatasaraylı gibi bugüne dek yaptığımızı yapmamızı söylüyor” dedi.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...