‘Önce ülkem, sonra Türkiye’

Aslan'ın Avustralyalı yıldızı Kewell, Ay-Yıldızlı ekibimizin 2010 Dünya Kupası'na katılması halinde, bir yandan kendi ülkesi için mücadele ederken, diğer taraftan da Türkiye'yi destekleyeceğini söyledi.

04 Ekim 2009, Pazar 04:30
- A +
‘Önce ülkem, sonra Türkiye’

Geçen sezon başında İngiliz devi Liverpool’dan transfer edilen Harry Kewell, bir süre önce yöneticilerle görüşme yapıp, sözleşmesini uzatmaya hazır olduğunu söylemişti. İstanbul’a iyice alışan, Galatasaray’da da mutlu olduğunu her fırsatta dile getiren tecrübeli futbolcu, Türkiye’den övgü dolu sözlerle bahsetti. Afrika biletini kapan Avustralya formasıyla 2010 Dünya Kupası’nda gruptan çıkmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Kewell, “Ülkem için gözümü kırpmadan, fedakârca mücadele edeceğim. Türkiye’nin işi biraz zorlaştı, yakından takip ediyorum. Umarım siz de orada olursunuz. Zaten Türkiye de turnuvaya katılırsa, ülkemden sonra başarısını isteyeceğim takım olacak” diye konuştu.

‘Hep kazanamazsınız’
Kewell, üst üste yaşanan puan kayıplarının uzun maratonda takımı etkilemeyeceğini kaydedip, “Oynadığınız tüm maçları kazanamazsınız. Bu tür beraberlikler, hatta yenilgiler de olacaktır. Önemli olan sizin bundan ne çıkardığınızdır” dedi.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...