Omurilik felcine farkındalığı amaçlayan 'Wings for Life World Run' başlıyor

12 ülkede aynı anda koşulan 'Wings for Life World Run'ın Türkiye ayağı bugün İzmir'de gerçekleşecek. Yüzbinlerce kişi, omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak ve bu konuda farkındalık yaratmak için koşacak.

05 Mayıs 2019, Pazar 06:01
- A +
Omurilik felcine farkındalığı amaçlayan 'Wings for Life World Run' başlıyor

Omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak amacıyla tüm dünyada aynı anda koşulacak Wings for Life World Run 2019 bugün gerçekleştirilecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin himayesinde Ford’un desteğiyle yapılacak Türkiye’deki koşu İzmir’de düzenlenecek.

‘Koşamayanlar için koş’ sloganıyla 12 ülkede aynı anda yapılacak organizasyona yüzbinlerce kişi katılım gösterecek.

Desteksiz ilk adım atıldı

Wings for Life Vakfı’nın destekleri sayesinde omurilik felci konusunda ilk olumlu haber de geldi.

8 yıl omurilik felçlisi olarak yaşamını sürdüren David Mzee isimli İsviçreli, Wings for Life Vakfı’nın fonladığı araştırmalar sayesinde geçen sene ilk kez desteksiz adımlarını atmayı başardı. Mzee, bu sene İsviçre’deki koşuya katılacak ve başlangıç noktasında yerini alacak.

5 yılda 23.6 Milyon Euro

Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Wings for Life Vakfı, tüm dünyada aynı anda gerçekleştirilen koşusu sayesinde 5 yılda 23.6 milyon Euro topladı. Toplanan bağışlar dünyanın dört bir yanında, omurilik felcinin tedavisi için yapılan 191 araştırmaya önemli bir fon oluşturdu.

Vakıf, halen 15 ülkede devam eden 67 araştırmayı fonlamayı sürdürüyor. Wings for Life World Run’a katılım ücretlerinin tamamı omurilik araştırmaları ve klinik araştırmalar için kullanılıyor. 

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...